YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay'ın açılım turları sürüyor
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Demokratik açılım turları devam ediyor. Bu çerçevede Bakan Atalay bugün DİSK'in kapısını çaldı...
Beşir Atalay'ın açılım turları sürüyor
18 Ağustos 2009 / 12:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Yazar Yaşar Kemal'i evinde ziyaret ettiğini, demokratik açılım konusunda görüş alış verişinde bulunduğunu söyledi. Atalay, "Dünyaca ünlü yazarımızın görüşlerinden bu süreçte yararlanacağız." dedi.


Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nu (DİSK) ziyaret eden Bakan Beşir Atalay, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ile birlikte kameraların karşısına geçti. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Beşir Atalay, dün Yazar Yaşar Kemal'i evinde ziyaret ettiğini söyledi. Atalay, "Yaşar Kemal bizim büyük bir edebiyatçımızdır, dünya çapında bir edebiyatçıdır. Türkiye'nin gururu olan edebiyatçımızın geçmiş günlerde mülakatları çıktı. Bu süreçte kendisini özel olarak ziyaret ettim, söyleyeceklerini dinlemek istedim. Bu süreçte faydalanacağım önemli görüşleri oldu." diye konuştu.


Diğer sivil toplum kuruluşlarından, partilerden olduğu gibi DİSK'ten de Kürt sorunun çözümü konusunda hazırladıkları bir dosya aldığını ifade eden Atalay, "Bu konuda çok acılar yaşandı. Böyle kolay reçetelerin çıkacağı bir alan değil. Derin yaralar açılmış, uzun yıllar sürmüş bir sorun. Toplumumuzun desteğini katarak yol alabileceğimiz bir sorun." dedi.


DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de, hazırladıkları dosyalı Bakan Beşir Atalay'a verdi. Dosyanın içeriğinin sorulması üzerine Çelebi, "Anayasa değişikliği başta olmak üzere diğer demokratik açılımların tamamı listede var. Türkiye'de herkesin barış içinde yaşayacağı bir ortamın oluşturulması gerekiyor." şeklinde konuştu.


Basın açıklamasının ardından Bakan Beşir Atalay, TÜSİAD'a gitti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler