YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay'dan 'Öcalan' açıklaması
Beşir Atalay'dan 'Öcalan' açıklaması
11 Şubat 2014 17:57
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Kürtlerin lideri Öcalan’dır' açıklamasını yapmadım” dedi.

Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının Alt Komisyon Raporu Metni TBMM Anayasa Komisyonu’nda ele alındı.

MHP’li Faruk Bal’ın, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın söylediğini iddia ettiği Öcalan’ın Kürtlerin lideri olduğu yönündeki sözleri komisyonda da tekrarlamasını istemesi üzerine Beşir Atalay, Faruk Bal’a tepki gösterdi.

"Bu üslubu uygun buluyor musunuz Sayın Başkan? Hiçbir üye hakaret edemez” diyen Atalay, “Kürt düşmanı, millet düşmanı sizsiniz. Yıkım milletvekili, yıkım bakanı sizsiniz; iade ediyorum. Yarım saat oldu tasarıyla ilgili bir şey konuşulmadı. Ayıp be ayıp. Adabı bilmiyorsunuz. Komisyonda konuşma adabını bilmiyorsunuz. Sadece kin ve nefret söylüyorsunuz" diye konuştu.

“Kürtlerin lideri Öcalan'dır” açıklamasını yapmadığını söyleyen Atalay, bu yönde açıklamaların basında yer almasından sonra böyle bir söz söylemediği yönünde açıklama yaptığını dile getirdi. Atalay, “Böyle bir şeyi niye söyleyeyim. Böyle bir şey söylenebilir mi?" şeklinde konuştu.

“Yıkım bakanlığı” söylemine de tepki gösteren Atalay, “Ülkemizi neden terör örgütüne bırakalım, geliştirdiği düşmanlığa bırakalım” ifadelerini kullanarak El Kaide ve El Nusra’ya yardım edilmediği belirtti. Atalay, El Kaide’nin Müslümanlara verdiği zararı kimsenin vermediğini de sözlerine ekledi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler