YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşir Atalay'dan CHP'li Koç'a: Zevzeklik yapıyor
Atalay: "CHP Genel Başkanı Yardımcısı çok seviyesiz ve zevzek ifadeler kullandı. Başbakan'ın meşruiyetini sorguluyor. Sen kimsin? İnsan utanır."
Beşir Atalay'dan CHP'li Koç'a: Zevzeklik yapıyor
16 Ekim 2014 / 14:52 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 14:57

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Atalay, hükümetin Meclis'e getirmeyi planladığı yargı paketi ve çözüm süreci ile ilgili açıklamalarrda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un dün TBMM'de yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösteren Atalay, "Çok seviyesiz ve zevzek ifadeler kullandı. Başbakan'ın meşruiyetini sorguluyor. Sen kimsin? İnsan biraz utanır" dedi.
 
İşte Beşir Atalay'ın konuşmasından satır başları: CHP Genel Başkan Yardımcısı çok seviyesiz ve zevzek ifadeler kullandı. Başbakan'ın meşruiyetini sorguluyor. Sen kimsin? İnsan biraz utanır. O sözleri ben burada tekrar etmekten hicap duyarım. Türkiye'de bir muhalefet sorunu olduğunu hepimiz zaten biliyoruz.
 
Dün çözüm süreci toplantısı yapıldı. Çözüm süreci ile ilgili partimizin, hükümetimizin kararlılığı devam ediyor. Bu konuda adımlar atmaya devam edeceğiz. Yol haritası hazırlandı ve karşı tarafın hem siyasi kesimiyle hem de örgüt kesimiyle paylaşılıyor.
 
Akil insanları yeniden toplantıya çağırdık. Süreçle ilgili yeni görüşmeler ve yeni diyaloglar gündemde. Bunları zaten hepiniz önümüzdeki günlerde göreceksiniz. Sokaktan sonuç almaya çalışmak yanlıştır. Eğer bir parti insanları sokağa çağırıyorsa kendisini sorgulasın. Çözüm süreci ile ilgili hiçbir zaaf söz konusu değil. Önceden belirlenen takvim yürüyor ve yürüyecek.
 
Öcalan iddiasına yanıt
 
PKK lideri Abdullah Öcalan’ın İmralı’dan başka bir cezaevine nakledileceği” iddialarıyla ilgili bir soru üzerine Atalay, “Öyle bir söylenti var. Böyle bir konu gündemde değil. Nereden çıktığını bilmiyorum. Önümüzdeki günlerde çözüm süreciyle ilgili hareketliliği göreceksiniz. Hükümet açıklamadan yol haritasına değinmek istemiyorum” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler