YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşiktaş'ta 'Gezi' eylemi: 1 polis yaralı
Beşiktaş'ta 'Gezi' eylemi: 1 polis yaralı
04 Haziran 2013 08:18
Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto için düzenlenen eylemlerde günü sakin geçiren İstanbul, gece göstericiler ile güvenlik güçleri arasında taşlı ve gaz bombalı çatışmaya dönüştü.

Dün akşam 20.30’dan itibaren Beşiktaş Dolmabahçe Sarayı ve İnönü Stadyumu'nun üst tarafında yoğunlaşan eylemciler, gece yarısına kadar polise taş ve sopalarla saldırdı. Gruplar halinde polise taş ve Molotof atan göstericilere güvenlik güçleri gaz bombası ile müdahale ederek grupları dağıtırken, çıkan olaylarda göstericilerin attığı taş ile 1 çevik kuvvet polisinin kaburgaları kırıldı.

Yaralı polis, bölgeye sevk edilen 112 Acil Servis ambulansı ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Gece 03.00’e kadar yer yer süren olaylarda 13 kişi gözaltında alındı. Ayrıca eylem sırasında cami ve kilise gibi inanç merkezleri ile kamu malına zarar veren şüphelilerin tespitine yönelik çalışma yapıldığı öğrenildi. Polis, Dolmabahçe Camisi içinde eylemci ararken, yollara kurulan barikatlar, belediyelere ait iş makineleri ile ortadan kaldırdı.

Öte yandan Taksim Meydanı ve Gezi Parkı içinde eylemlerini sürdüren göstericiler, Dolmabahçe’den atılan biber gazının etkisinde kaldı. Polisin, İnönü Stadyumu'nun üst tarafında barikat kuran gruba yönelik biber gazı bombası ile müdahale etmesiyle havaya yayılan gaz, eylemciler arasında arbedeye dönüştü. Arbede sırasında oluşun izdihamda bir eylemci, henüz inşaat aşamasındaki yaklaşık 3 metre duvardan zemine düşerek yaralandı. Yaralanan gösterici, polis bariyerinden oluşturulan portatif sedye ile hastaneye kaldırılmak üzere araca taşındı. Eylemcinin uyluk kemiğinin kırıldığı öğrenildi.
Beyoğlu Taksim ve Beşiktaş çevresindeki eylemler, gece saatlerinde yerini sükunete bıraktı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler