YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beş askeri şehit eden PKK'lılar kıstırıldı
Beş askeri şehit eden PKK'lılar kıstırıldı Sarıyayla karakoluna saldıran teröristlerin izi bulundu. Tunceli-Bingöl sınırında bazı alanlar bombalanıyor
Beş askeri şehit eden PKK'lılar kıstırıldı
22 Mayıs 2010 / 07:09 Güncelleme: 22 Mayıs 2010 / 07:31

Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'nde 5 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldıran PKK'lı teröristlerin izine, Pülümür-Bingöl sınırında rastlandı. Bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon düzenlenirken, teröristlerin tüm çıkış noktaları tutuldu. Bölgede zaman zaman çatışmaların yaşandığı belirtilirken, Kobra helikopterle PKK'lıların bulunduğu alanlar bombalandı.

Nazımiye'nin Sarıyayla Jandarma Karakolu'na kalabalık bir terörist grup 20 Nisan gecesi yaptığı saldırıda, 4 asker şehit olurken, 7 asker yaralanmıştı. Yaralı askerlerden Erman Aydın, tedavi gördüğü GATA'da önceki akşam şehit olmuştu. Saldırının ardından Tunceli'de güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyonlar kapsamında 3 gün önce Tunceli-Bingöl sınırında kalabalık bir PKK'lı grubun sürekli yer değiştirdiği tespit edildi.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde 4'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan teröristlerin bulunduğu alanlara tamamı profesyonel askerlerden oluşan timler Sikorsky helikopterlerle indirilirken, karadan da komandolar sevkedildi. Operasyonlar Tunceli'nin Pülümür ile Bingöl'ün Yedisu ve Kiğı ilçeleri arasındaki dağlık alanlarında devam ederken, helikopterler de destek veriyor. Teröristlerin kaçabileceği tüm geçiş noktaları tutulurken, timlerin ormanlık, sarp ve kayalık bölgede teröristlerle güvenlik güçleri arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı belirtildi. Bu teröristlerin Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldıran grup olduğu tahmin ediliyor.

KOBRALAR BOMBALIYOR

Tunceli merkez, Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçeleri kırsal alanında teröristlerin eylem hazırlığı içinde olduklarının tespit edilmesinin ardından dün sabahtan itibaren de bu bölgelerde hava destekli operasyonlar başlatıldı. İl merkezindeki operasyonlar Kırmızı Dağ, Laç Deresi, Çambulak Köyü kesimlerinde yoğunlaştırıldı. Laç Deresi Mevkii'nde dün gece çatışmaların yaşandığı belirtilirken, PKK'lıların bulunduğu alanlar Kobra helikopterler tarafından bomlalandı. Teröristlerin kaçış alanlarının da karadan top atışı yapıldığı kaydedildi. (e-kolay)

çok şanlı bir ordumuz var
 // umut kaya
tuncelinin nazimiye ilçesinde bundan bir ay önce 4 askerimiz şehit olmuştu o bir askeriz de geçenlerde gatada şehitlik mertebesine ulaştı tabi pkk yı lanetliyoruz her zaman lanetlediğimiz gibi ne yaparsanız yapın bu şanlı ve muzaffer ordu olduğu sürece türkiyeyi bölemiceksiniz geçenlerde bi şehit babasının açıklaması gerçekten olağanüstüydü ağlamıcam o şerefsizleri sevindirmicem diyordu evet metanet budur vatan aşkı budur baba ciğerini kaybediyo ancak yine de ...
22 Mayıs 2010 23:52
brakar...
 // ibrahim çelikoğlu
Türk polisi yakalar sona gine brakar......
22 Mayıs 2010 10:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler