YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berkin'in cenazesinde itfaiye görevlisini dövdüler
Gezi olayları sırasında başına gaz kapsülü isabet ederek komaya giren ve 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan'ın cenaze töreninde olaylar çıktı. Bir grup eylemci cenaze kortejinin yakınından geçen itfaiye aracına saldırdı.
Berkin'in cenazesinde itfaiye görevlisini dövdüler
12 Mart 2014 / 21:18 Güncelleme: 12 Mart 2014 / 21:19

Berkin Elvan için eylem yapan grubun arasında kalan itfaiye arabası, panikle geri geri gitmeye çalıştı. Hızla geri giden itfaiye şoförü, eylemciler tarafından linç edilmek istendi. Sağduyulu vatandaşlar tarafından kurtarılan itfaiyeci, başka bir araca bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.

Berkin Elvan için Okmeydanı Cemevi'nde düzenlenen törenin ardından yürüyüşe geçen grubun arasında kalan itfaiye arabası, zor anlar yaşadı. Kortejin arasında kalan itfaiye şoförü, bazı eylemcilerin tepkisi üzerine panikle arabayı geri vitese takarak sürmeye çalıştı. Yüzlerce eylemcinin arasına hızla dalan itfaiye şoförüne göstericiler büyük tepki gösterdi. Şoförü tekme tokat döven eylemcileri, yine sağduyulu eylemciler engelledi. Darp edilen şoförü araçtan indiren sağduyulu vatandaşlar, E-5'ten geçen bir minibüsü durdurdu. İtfaiye şoförü minibüse bindirilerek, diğer eylemcilerin linç etmesi engellendi.

Ak Parti seçim ofisine saldırı

Bu arada dolduruşa gelen bir grup da Ak Parti'nin seçim ofisine saldırdı. Mecidiyeköy'de de polisler camları kırılan otobüsün içinde mahsur kaldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler