YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ben neler çektim sizden
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, milletin seçtiği iktidar olmanın onurları olduğunu söyledi.
Ben neler çektim sizden
13 Kasım 2011 / 17:50 Güncelleme: 13 Kasım 2011 / 18:06

Arınç, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin Halitpaşa beldesinde, Demokrat Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılan belediye başkanı Vedat Çıvgın'ı ziyaret etti.

Halitpaşa Belediyesine gelişinde belediye binasının önünde vatandaşlara hitap eden Arınç, Halitpaşa'nın son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini belirtti.

Manisa'da yetişen bir insan olarak beldeye sürekli geldiğini ifade eden Arınç, ''Belediye başkanı Vedat Çıvgın arkadaşımız çok şükür isabetli bir kararla bizi sevindirdi. Onu tebrik ediyorum. Onunla bundan sonra daha sıkı, daha güçlü iş birliği yapacağız'' dedi.

Arınç, beldeye gelişinde vatandaşların ilçe olmak istediklerine ilişkin afişlerini gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

''Manisa'nın büyükşehir olmasıyla Halitpaşa'nın daha büyük pay koparacağını söylemek mümkün. İlçe olmak istediğinize ilişkin afişinizi gördüm. Her belde ilçe olmak istiyoruz derse halimiz nice olur  İlçeden daha güzel imkanları buraya getireceğiz. Yeter ki insanımız temiz beldede yaşasın, belediyenin hizmetleri emrinde olsun. Hükümet olarak güzel şeyler yapıyoruz ki üç dönemdir oy alıyoruz. Bu oyları parayla satın almıyoruz, kara kaşımıza, kara gözümüze vermiyor, bu millet sevdiğine oy verir. Milletin seçtiği iktidar olmak onurumuzdur. Demek ki milletimize daha çok hizmet edeceğiz ki bizi daha çok sevsin. Çalışıyoruz, koşuyoruz. Türkiye'yi her gün geziyoruz, halkla temas içindeyiz. Dün Başbakanımız Van'a gitti. Bakanlarımız orada nöbette. Milletimizle kucaklaşmak, 'nedir derdin, bir isteğin mi var' diye sormak görevimizdir.''


-''Ben neler çektim sizden''-


Arınç, bir siyasetçi olarak milletten oy almanın ne kadar zor olduğunu bildiğini ifade ederek, ''Halitpaşa'dan da oy almak kolay değildir. Ben neler çektim sizden. Kahvehanelere gelirdik, bazen dinlerdiniz, bazen dinlemezdiniz. Çoğu zaman dinlerdiniz, oy vermezdiniz. 'Sen güzel adamsın ama partinde iş yok' derdiniz. Beni severdiniz, Erbakan Hoca'yı sevmezdiniz. Size adam sevdirmek de zor kardeşim. Ama AK Parti çıktı da bereket oy alıyoruz'' diye konuştu.

Halitpaşa'da Balkan göçmen nüfusunun büyük ağırlığı olduğuna dikkati çeken Arınç, Balkan ülkeleriyle ilişkilere de değindi.

Arınç, yakın zamanda Kosova ve Makedonya'yı ziyaret ettiğini belirterek, Balkanlar'da Türk milletinin hatıraları olduğunu ve hükümet olarak o bölgede ecdadın bıraktığı ne kadar eser varsa hepsine sahip çıkarak yeniden imar ettiklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, konuşmasının ardından, Halitpaşa Belediye Başkanı Vedat Çıvgın'ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Çıvgın, ziyarette Arınç'a Halitpaşa Belediyespor'un üzerinde adı yazılı 45 numaralı formasını hediye etti.

Bu arada, Bülent Arınç, beldeye gelişinde sünnet elbisesi giymiş bir çocukla sohbet etti. Arınç, bugün sünnet olacağını öğrendiği Hasan Emre Balaban'a 50 lira harçlık verdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler