YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ben meleğimi kurtaramadım"
İzmit'in Karamürsel ilçesinde ikiz kızlarıyla birlikte gittiği mesire alanında fotoğraf çektirirken bir kızını sel sularına kaptıran acılı baba "Ben meleğimi kurtaramadım, bu acıyla nasıl yaşarım"dedi.
"Ben meleğimi kurtaramadım"
31 Ekim 2010 / 09:59 Güncelleme: 31 Ekim 2010 / 10:15

Kızlarından biri selde boğulan baba Çağdaş İnaltay, "Adını melek anlamına gelen Omay koyduk. Ama ben meleğimi kurtaramadım. Bu acıyla nasıl yaşarım bilmiyorum" diye ağladı

İkiz kızlarından birini kaybetmenin acısını yaşayan baba İnaltay SABAH'a konuştu. Kocaeli'nde özel bir dil kursunun sahibi olan İbrahim Çağdaş İnaltay (35), evlenmeden önce kızı Omay'ı rüyasında gördüğünü anlatarak, "Adını melek anlamına gelen Omay koyduk. Ama ben Meleğimi kurtaramadım. Bu acıyla nasıl yaşarım bilmiyorum" dedi.

Dört, beş yıldan beri ailece Karamürsel Başdeğirmen Alabalık Tesisleri'ne gittiklerini ve çocuklarının doğayı çok sevdiğini söyleyen baba İnaltay, unutamayacağı o acı anı şöyle anlattı: "Kahvaltıdan sonra gezdik, dolaştık. Köprünün üzerine geldiğimizde, eşim fotoğraf çekmemi istedi. Kızlarımdan biri öğretmenin, diğeri ise annesinin elinden tutuyordu. Tam fotoğraf çekerken, köprü alabora oldu. Öğretmen arkadaşımız ile kızımın birinin suya düştüğünü gördüm. Eşim de köprünün korkuluklarına tutunmuştu. Elimdeki makineyi fırlatarak hemen suya atladım. Kızım Miray'ı kucaklayarak bir taşın üzerine oturttum. Kalkmaması ve kıpırdamaması için tembihledim. Öğretmen arkadaşımı kurtarmak için yönelirken bu kez Omay'ın ayaklarını gördüm. O'nun düştüğünü fark etmemiştim. Yüzdüm ama yetişemedim. Sulara kapılıp, kayboldu.

Öğretmen de kendi imkanları ile çıkmış. Su çok sert ve keskindi. Suyla haşır neşir olmama rağmen çok güçlü akıntı vardı. Çok üzgünüm. Meleğim, özür dilerim kurtaramadım seni..." "Bu şehirde her köşede kızımın izi var. Parkta, restoranda, gezdiğimiz her yerde... Nasıl dayanacağız bilemiyorum" diyen baba İnaltay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Babanın birinci sorumluluğu çocuklarını korumak. Birini kurtardım, ikincisini kurtaramadım. Onun sorumluluğu da bana ait. Nasıl kaldıracağım bilemiyorum. Yavrumdan özür diliyorum. Babası onu koruyamadı. Miray'a bakınca Omay'ı hatırlayacağım. Nasıl unutulur ki böyle bir acı. Daha önce köprünün üzerinden sel sularının geçtiği konusunda uyarılmış olsaydık belki böyle bir şey yaşamayacaktık. Benim ruh ikizim Omay, annesinin ki Miray'dı. Miray'a 'Kızım Omay'ı sudan getiremedim' dedim.

Biz bir bütündük, dördüzdük. Sabaha kadar aradık. Bulamadım kızım seni. Kurtaramadım yavrum seni. Ben nasıl yaşarım bilemiyorum..." Evlenmeden önce böyle bir kızı olacağını rüyasında gördüğünü anlatan baba İnaltay "Evlenmeden 2 yıl önce rüyamda Omay gibi bir kızımın olduğunu gördüm. Onun için adını melek anlamına gelen Omay koyduk. Kızım büyüdükçe rüyamda gördüğüm gibi bir kız olmaya başladı" dedi.

Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler