YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ben bırakırım ya sen?
Başbakan Erdoğan, asgari ücret üzerinden muhalefete yüklendi. Erdoğan, 'Asgari ücretle bugün daha az gıda alıyorsanız ben bu yarışta yokum ama bugün daha fazla alıyorsanız, siz çekilebiliyor musunuz?' dedi.
Ben bırakırım ya sen?
16 Mayıs 2011 / 16:42 Güncelleme: 16 Mayıs 2011 / 17:03

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören'de şehir hastanesi yapmak için projenin hazır olduğunu belirterek, ''Dev bir şehir hastanesi yapıyoruz, bunun için proje hazır. İnşallah, fevkalade bir durum olmazsa üç yıl içinde bu hastaneyi bitireceğiz'' dedi.

Erdoğan, Ankara Keçiören'de yaptığı mitinginde yaptığı konuşmada, bölgeye yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Keçiören'de dev bir şehir hastanesi projesi hazırladıklarını bildiren Erdoğan, ''İnşallah, öyle zannediyorum ki fevkalade bir durum olmazsa üç yıl içinde bu hastaneyi bitireceğiz. Hastane, yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekare üzerinde bir arazide yapılacak'' dedi.

Söz konusu hastanede dışarıda sedyeler üzerinde taşınan hasta görülmeyeceğini, dünyanın en modern hastanelerinden biri olacağını, her şeyin hastane içinde yürüyen merdivenlerle taşınacağını, hastaların sırtta ya da sedyede taşınmayacağını ifade eden Erdoğan, 'ABD'de ne varsa burada da o olacak. Keçiören, Etlik'te başlıyoruz'' diye konuştu.

Erdoğan, kendilerinin proje ile konuştuklarını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü.

''Ulaşımda Cumhuriyet tarihinde 6 bin 100 kilometre yol yapıldı; biz sekiz yılda 13 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık. Hızlı tren Ankara'dan Eskişehir'e gidiyor mu  Büyükşehir Belediyemizin yüzde 41'ini tamamladığı Keçiören Metrosu'nu Ulaştırma Bakanlığı olarak devir aldık. Bunu, biz Bakanlık olarak bakacağız ve süratle bitireceğiz inşallah. Yani iki yıl gibi bir sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Keçiören'in ulaşımda çok ciddi bir sorununu böylece çözeceğiz. Bunun dışında bir de Keçiören'e 15 kilometrelik bir tünel yapacağız, otomobilleri, yerin altına alacağız. Tünelle Eskişehir yoluna çıkışlarını yapacağız. Böylece, Keçiören çok daha rahatlamış olacak.

Ankaramıza bir de büyük stat yapacağız. Artık, bu statlar bize cevap vermiyor ve Ankara'ya da yakışmıyor. Biz, şimdi yakışanını yapacağız. Mevcut hipodromu, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde inşallah ulusal-uluslararası bir proje yarışmasıyla bitirip, Ankara'ya yakışır bir proje yapmak suretiyle hipodromu oradan kaldıracağız. Muhteşem bir şeyi de orada yapacağız.''


-''İKTİDAR OLMAK GİBİ BİR DERTLERİ YOK''-


Bunların dışında havaalanı ile Ankara merkeze raylı sistem yapılacağını anlatan Erdoğan, ''Orada da hafif raylı sistem çalışacak. Ankara değişecek, hedefimiz bu'' dedi.

Erdoğan, bunu başarabileceklerinden kimsenin endişe duymaması gerektiğini belirterek, ''Ne söz verdiysek yaptık, yine yapacağız'' diye konuştu. ''230 milyar dolar milli gelirle aldık ama şimdi 740 milyar dolar milli gelirimiz var'' diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

''Enflasyon yüzde 30'du, kimin cebinden çıkıyordu  Benim Keçiörenli kardeşimin cebinden çıkıyordu, şimdi yüzde 4. aradaki fark halkımın cebinde kalıyor. Bunu konuşmuyorlar. Meydan okuyorum; Bahçeli'ye, Kılıçdaroğlu'na... Biz geldiğimizde asgari ücret 184 liraydı, şimdi 630 Lira. 184 lira ile ne kadar ekmek, yumurta, toz şeker, çay alıyordun, bugün ne alıyorsun hesabını yap. Eğer, bugün daha az alıyorsan ben bu yarışta yokum ama bugün daha fazla alıyorsan, siz çekiliyor musunuz?

Biliyorsunuz, ben bunlara bir meydan daha okumuştum; dedim ki 'seçimlerden biz birinci parti çıkmazsak, ben Genel Başkanlığı bırakacağım. Siz birinci parti çıkmazsanız genel başkanlığı bırakmaya var mısınız ' dedim, cevap yok. Niye cevap yok  Çünkü, bunlar yarışa geriden başlıyorlar. Yani, bunların zaten bu ülkede iktidar olmak gibi bir dertleri yok. Bunlar, muhalefete alışmışlar ve o muhalefette de engel olmak, yapılanı bozmak... Başka bir şeyleri yok.''


-''SIRTIMIN ÜZERİNE YATAR UÇAĞI SEYREDERDİM''-


Artık istenilen yere uçakla gidilebildiğini belirten Erdoğan, ''Ben, uçak sesini duyduğum zaman, sırtımın üzerine yatar uçağı seyrederdim. Nerede uçakla gidip geleceksin, ne haldeydik ama şimdi benim orta tabakam ve aşağıdaki vatandaşım uçağa binebiliyor. Yani bir yerde pahallı bir otobüs ücretiyle artık uçakla seyahat mümkün. Nereden nereye geldik'' diye konuştu.

Erdoğan, şu anda Türkiye'nin 46 noktasına uçakla ulaşılabildiğini ifade ederek, ''Şimdi Iğdır ve Hakkari Yüksekova'ya havaalanı yapıyoruz. Şırnak Cizre'ye, ayrıca Adana-Mersin arasına Çukurova Havaalanı'nı yapıyoruz. Aynı şekilde Ordu-Giresun arasına, Kütahya-Afyon-Uşak arasına havaalanı yapıyoruz. Bunların hepsi yürüyor çünkü, durmak yok, yola devam'' dedi.

Kuzey Ankara yolu hakkında da bilgi veren Erdoğan, şimdi çalışmaların yolun karşısında devam ettiğini anlattı. Erdoğan, yolun karşı tarafındaki binaların yerel mimari tarzında yapılacağını ifade ederek, ''Benim halkım modern mimariyi de yerel mimariyi de görsün diyoruz. İnşallah, Selçuklu'nun payitahtı Ankara'da...'' diye konuştu.


-''27 GÜN DURMADAN KAPI KAPI DOLAŞMAYA HAZIR MISINIZ ''-


Erdoğan, konuşmasının sonunda seçimlere 27 gün kaldığını anımsatarak, alandakilere ''27 gün durmadan kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız '' diye seslendi. Erdoğan, ''Ben dolaşıyorum siz de dolaşacaksınız. Kapı kapı dolaşacaksınız. 12 Haziran'da sandıkları AK Parti ile patlatmaya var mıyız  Sizin bu coşkunuza, bu heyecanınıza evelallah hiçbir şey dayanmaz'' değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, alandakilerle birlikte ''Beraber yürüdük biz bu yollarda'' şarkısını söyleyerek, ''12 Haziran ülkemiz, Başkentimiz, Keçiörenimiz, halkımız, inşallah demokrasimiz için, hak ve özgürlükler için, partimiz için hayırlara vesile olsun'' diyerek sözlerini tamamladı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler