YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Belgedeki imza Çiçek'e ait"
Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç.Dr.Hakan İnce, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'ndaki imzanın Albay Dursun Çiçek'e ait olduğunu söyledi.
"Belgedeki imza Çiçek'e ait"
12 Temmuz 2010 / 14:33 Güncelleme: 12 Temmuz 2010 / 14:40

Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Hakan İnce, "İrtica ile Mücadele eylem Planı"nın altındaki imzanın Albay Dursun Çiçek'e ait olduğunu söyledi.

Newsweeek Dergisi'ne konuşan İnce, Albay Dursun Çiçek'in avukatlarının mahkemede yaptığı "ıslak imza makinesi şovu"nu çürütecek açıklamalarda bulundu.

"İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasında Albay Dursun Çiçek'in avukatları mahkemeyeıslak imzamakinesi getirip savcının imzasını taklit ettiğini" hatırlatan NewsweekTürkiyemuhabiri Murat Yalnız, "Siz de imzanın sahte değil, Çiçek'e ait olduğu yönünde rapor vermiştiniz" diyerek Çiçek'in imzasının imza makinesinin ürünü olup olmadığını sordu.

Yalnız Adli Tıp'ın değil, jandarma ve polis raporlarının da "imza gerçek" raporu verdiğini belirten İnce, "Polisten emin değilim ama jandarma kriminal Avrupa adli bilimler ağının kriterlerini sağlamış bir kuruluş. Bir yanılma varsa, bu üç kurum da yanıldı demektir" dedi.

Başkan olarak o raporun altında sadece onay imzasının bulunduğunu belirten İnce, "Ben belgeyi dahi görmedim. Ama o birimdeki arkadaşlarım bu olay gibi yüzlerce olguya bakıyorlar. İmza makinesi ile atılan çok imza gördük. Makine imzasıyla gerçek imzayı ayırabilecek donanıma sahibiz. Çünkü makine ile atılan imza kendini çok net belli eder ve arkadaşlar belgedeki imzanın Çiçek'e ait olduğuna karar verdiler" dedi.
Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler