YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beleidye otobüsüne molotof
Terör yandaşları İstanbul'da belediye otobüsüne molotofkokteyli attılar.
Beleidye otobüsüne molotof
01 Ekim 2011 / 22:04 Güncelleme: 01 Ekim 2011 / 22:08

Kağıthane'de hareket halindeki belediye otobüsünü durduran terör örgütü yandaşları, içindeki yolcu ve sürücüyü indirdikten sonra araca molotof kokteyli ve taşla saldırdı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, saldırganlar kaçmayı başardı.

Nurtepe Mahallesi Sokullu Caddesi üzerinde toplanan yüzleri maskeli yaklaşık 20 kişilik grup, saat 20.00 sıralarında çöp konteynırlarını devirdikten sonra çevreye zarar vermeye başladı. Bu esnada caddeden geçmekte olan Fikret Gülbahar yönetimindeki '47Ç' numaralı Güzeltepe–Eminönü seferini yapan İETT otobüsünü durduran şahıslar, otobüsteki yolcu ve sürücüyü indirdikten sonra taş, molotof kokteyli ve sopalarla vurarak otobüse zarar verdi. Saldırı sonrası şahıslar ara sokaklara kaçtı.

Sürücü ise otobüste bulunan yangın tüpüyle alevleri söndürmeye çalıştı. Olay sonrası otobüste zarar oluştu. Olay Yeri İnceleme ekipleri delil topladı.

İETT Hareket Amiri Türker Uşan, terör örgütü yandaşlarının otobüse molotofla saldırdığını ifade ederek, "Saldırganlar otobüsün içindeki yolcuları indirdikten sonra saldırmışlar. Korkumuz vatandaşlara bir şey olması. Umarım bir şey yoktur." diye konuştu.

Şoför Fikret Gülbahar ise, saldırganların birden otobüsün önünü kestiğini belirterek, şahısların otobüse molotof kokteyli attıktan sonra kaçtıklarını söyledi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler