YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye başkanına paralel dinleme
Belediye başkanına paralel dinleme
26 Haziran 2016 10:21
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘VIP dinleme’ soruşturmasında FETÖ'nün, 2009 yılına kadar Etimesgut Belediye Başkanı olan AK Partili Serhat Kemal Yılmaz’ı, ardından da MHP’li Enver Demirel’i dinledikleri ortaya çıktı.

Hazırlanan iddianamede, amacın dinlemeye gerekçe olarak gösterilen ‘suç örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi’ değil, belediye başkanlarının faaliyetlerinin öğrenilmesi olduğu vurgulandı.

DAVA AÇILDI

İddianameye göre, örgüt 2005-2009 yılları arasında Etimesgut Belediye Başkanı olan AK Partili Serhat Kemal Yılmaz’ın iki telefonunu IMEI kodu üzerinden sahte isimle, ‘uyuşturucu madde kaçakçılığı içerisinde faaliyet gösteren şahsın irtibatlarının deşifresi’ gerekçesiyle dinledi.

Yılmaz’ın başkanlığının sona ermesi üzerine bu kez 2009 yılında yapılan yerel seçimleri kazanan MHP’li Enver Demirel FETÖ’nün dinleme ağına takılan isim oldu. Demirel’in de ‘İBDA-C terör örgütünün üst düzey sorumlusu Mehmet Fırat ile irtibatlı olduğu iddia edilen Kamil Yavuz’un deşifre edilerek, muhtemel eylemlerin engellenmesi’ gerekçesiyle dinlemeye alındı. 

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler