YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye Başkanı yolu kapattı
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve belediye meclis üyeleri, Gülüç Köprüsü'nden Kepez Mahallesi'ne kadar olan bölümün bakım ve onarımının yapılmadığı gerekçesiyle yolu trafiğe kapattı.
Belediye Başkanı yolu kapattı
07 Haziran 2012 / 23:40 Güncelleme: 07 Haziran 2012 / 23:42

Posbıyık ve beraberindeki belediye meclis üyeleri ile CHP Ereğli İlçe Başkan Hayri Kartal ve vatandaşlar, Gülüç Köprüsü'ne gelerek araç trafiğini engelledi.

Posbıyık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Gülüç Köprüsü'nden Kepez Mahallesi'ne kadarki alanın Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluğunda olduğunu öne sürdü.

Söz konusu güzergahtaki yolun bakım ve onarımının yapılmaması nedeniyle Ereğli Belediyesi'nin suçlandığını ve bu soruna kimsenin çözüm bulmadığını ifade eden Posbıyık, şöyle konuştu:

''CHP Ereğli İlçe Başkanlığı, belediye meclis üyeleri ve halkla birlikte bundan sonra yol üzerinde eylemlere başlıyoruz. Sadece bugünkü eylemle değil bundan sonra da demokratik kurallar içerisinde eylem yapmaya devam edeceğiz. Çünkü Ereğli'yi dinlemiyorlar. Burayı vatandaşlarımız 'ölüm yolu' diye adlandırıyor. İnsanlar araçlarıyla çukurlardan kaçarken büyük zarar görüyor. Gülüç Köprüsü'nden başlayan ve Devrek ilçesi yol ayrımından Kepez Mahallesi'ne kadar devam eden yol, karayollarının sorumluğundadır. Bu konuyla ilgili insanlarımızı bilgilendirmek için birkaç yere pankart astık. Ereğli Belediyesi suçlanıyor. Ama maalesef karayolları bu işlere bakmıyor.''

Oltayla yol kenarlarında biriken sularda temsili balık tutan Belediye Başkanı Posbıyık, CHP Ereğli İlçe Başkanı Kartal ve belediye meclis üyeleri daha sonra yolu trafiğe açtı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler