YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye başkanı gözaltına alındı
Belediye başkanı gözaltına alındı
12 Kasım 2010 20:36
BDP'li Belediye Başkanı Korkmaz, kız kardeşi ve 2 yaşındki çocuğuyla birlikte gözaltına alındı.

Kars Havaalanına İstanbu1'a gitmek için gelen Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinin BDP'li Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz, kız kardeşi ve 2 yaşındaki çocuğu ile birlikte gözaltına alındı.

Havaalanında üzerini aratmadığı gerekçesiyle gözaltına alınarak Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Başkan Canan Korkmaz'ı BDP'liler yalnız bırakmadı. Asayiş Şube Müdürlüğü önünde toplanan bir grup partili, belediye başkanlarının haksız yere gözaltına alınarak buraya getirildiğini söylediler.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi Alınan Doğubeyazıt Belediye Başkanı Dr.Canan Korkmaz, Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolü için Kars Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Sağlık muayenesi yapılan BDP'li Doğubeyazıt Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz serbest bırakıldı.

2 yaşındaki çocuğu ile birlikte gözaltına alınan Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz, havalında görevli polisin kendisine hakaret ettiğini ve şikayetçi olduğunu belirtti.
Dr. Canan Korkmaz; "Ben İstanbul'a uçmak için Kars havalimanına gelmiştim. Geçtik kontrolden daha sonra bir anons yapıldı uçak 30 dakika rötarlı olacak diye, yanımda oğlum vardı su istedi, tekrar dışarı çıkabilirsiniz anonsu da yapıldı, dışarı çıktık su aldık ikinci bir anons uçak kalkacak. İşte İstanbul yolcuları tekrar kontrolden geçsin diye kontrolden geçtik x-ray’dan o ara öttü, ilk geçtiğimde de ötmüştü hanım efendi beni aramıştı ilkinde ikincisinde işte kemerinizi de çıkartın, falan dedi. Bende biraz önce geçtim kemerimi çıkarmadım. Çıkartmadınız dedim. Aradınız mümkünse oğlum yanımda arayın dedim" dedi.

Doğubeyazıt Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz, polisin tavrının çok kaba olduğunu ifade etti.

Dr. Korkmaz; "Polis çok kaba bir tavırla çıkarın falan dedi. Bende onun kaba tavrına karşılık sinirlenerek çıkartıp koydum kemeri ve geçtim. Tam uçağa gitmek üzeriydim. Biletimi uzattım, uçak görevlilerine diğer polis memuru erkek elini sallayarak işaret ederek ben seni uçurtmam. Uçmayacaksın almayın dedi. Oradaki görevlilere bende hayırdır niye uçurtmuyorsunuz dedim. İşte bize hakaret ettiniz dedi. Öyle bir şey yok ama sizde bana hakaret ettiniz. Bu benim uçmama engel değil. Buna siz karar veremezsiniz, bu karar kolay değil herhalde uçmam bir polisin tasarrufunda değil, şikayetiniz varsa şikayet edin ben uçacağım. Bir toplantıya gideceğim dememe rağmen beni uçurmadılar. Ben polisten şikayetçiyim" diye konuştu.

Doğubeyazıt Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz bir süre hastane kafeteryasında dinlendikten sonra İstanbul'a gitmek üzere karayolu ile Erzurum'a hareket etti. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler