YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belediye barikatlar için kaya taşıdı
PKK’lı teröristlerin İdil’de operasyonlar başlamadan önce, HDP’li belediyeye ait iş makineleriyle dağlardan kaya parçaları getirerek kent merkezindeki yollarda barikat oluşturduğu ortaya çıktı.
Belediye barikatlar için kaya taşıdı
22 Şubat 2016 / 08:32 Güncelleme: 22 Şubat 2016 / 11:36

Şırnak'ın İdil İlçesinde 16 Şubat'tan bu yana devam eden süpürme operasyonları çok sayıda hendek ve barikatın bulunduğu Turgut Özal Mahallesi ve Yeni Mahalle'de yoğunlaştı.

PKK'lı teröristlerin barikat oluşturmak için HDP'li belediyenin iş makineleriyle dağlardan kaya parçaları getirerek kent merkezinde bulunan yolları kapattığı ortaya çıktı.

Terör örgütü üyelerinin kaya parçalarıyla oluşturdukları barikatların etrafına çok sayıda el yapımı patlayıcı döşeyerek barikatların kaldırılmasını zorlaştırmayı amaçladıkları öğrenildi.

500 KG PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Güvenlik kuvvetlerinin kayalarla oluşturulan barikatları kaldırmak için tanklarla atış yaptığı ve bu sırada barikatların etrafına döşenen el yapımı patlayıcıların da infilak ettiği bildirildi.

Öte yandan operasyona katılan güvenlik güçleri, bir evin bahçe kapısına tuzaklanmış halde bulunan 500 kilogram el yapımı patlayıcıyı fark ederek imha etti. Güvenlik güçlerinin son 5 gün içerisinde yaklaşık 50 adet el yapımı patlayıcıyı imha ettiği belirtildi.

OPERASYONU YAVAŞLATMAK İSTİYORLAR

İdil'de devam eden operasyonlarda şu ana kadar çok yoğun bir çatışma yaşanmazken, terör örgütü üyelerinin saklandığı öğrenildi.

3 bin Jandarma Özel Harekat ve 800 Özel Harekat Polisinin katıldığı operasyonlarda, kent merkezine çok sayıda hendek kazan ve dağlardan getirdikleri kayalarla barikat oluşturan terör örgütü üyeleri güvenlik güçlerinin ilerleyişini yavaşlatmak istiyor.

ÇEMBER GİTTİKÇE DARALIYOR

Sıcak çatışmadan kaçan terör örgütü üyelerinin saklandığı ve tuzakladıkları patlayıcılarla güvenlik güçlerine mukavemet ettikleri belirtildi. Sektörler ve timler halinde hareket eden güvenlik güçleri ev ev İdil'e yerleşerek teröristleri çembere almaya başladı.

 

YENİ ŞAFAK

sırayla
 // osman
sıranın onlara gelecegi günler yakın levent kardeş merak etme ...
22 Şubat 2016 Pazartesi 12:06
Kimi Bekliyorsunuz
 // levent ozupek
Aç zavallı bir vatandaş pastahanenin kapısını kırıp tatlı yediği için 18 yıl hapis cezası verilirken her gün polis ve askerimiz şehit olmasına vesile olan hdp belediye başkanları ve belediye meclis ve belediye de yetkili müdürler hakkında ne gibi işlem yapılıyor . Ey o Adalet daima mazluma mı ...
22 Şubat 2016 Pazartesi 10:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler