YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: Sapan'ın yaptığı seviyesizliktir
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’ın Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan için attığı Tweet için Sapan'ı eleştirdi.
Bekir Bozdağ: Sapan'ın yaptığı seviyesizliktir
14 Temmuz 2013 / 16:38 Güncelleme: 14 Temmuz 2013 / 16:58

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’ın Başbakan Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan için attığı Tweet hakkında, " CHP Milletvekilinin yaptığı açıklama büyük bir seviyesizliğin somut bir göstergesi olarak ortada duruyor." dedi.

Bekir Bozdağ, Almanya’nın Köln şehrine gitmeden önce Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bozdağ, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye için attığı tweet’e tepki göstererek, " Tabi ben de öncelikle kınıyorum böyle bir davranışı. Hiçbir milletvekili toplumun değerleriyle bağdaşmayan eylem ve söylemde bulunmamalıdır. Milletvekilinin söylediği ifadeler kabul edilemez. En son işte CHP Milletvekili'nin yaptığı açıklama büyük bir seviyesizliğin somut bir göstergesi olarak ortada duruyor." ifadelerini kullandı.

Bozdağ, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin son yaptığı açıklamayı da yorumladı. Bozdağ, bu konuda şunları söyledi: "Anayasa Uzlaşma Komisyonu yaklaşık 2 yıldır çalışıyor. Kendisine tayin edilen süre 31 Aralık 2012’de dolduğu halde çalışmalarını sonlandıramadı. Daha sonra Meclis Başkanı'nın, liderleri ziyareti neticesinde 1 Mayıs’a kadar yeni bir süre ortaya çıktı.

Ondan sonra da bitmeyince 1 Temmuz’a kadar ilave bir süre alındı. Yaklaşık 2 yıl oldu. Henüz 48 madde üzerinde bir uzlaşma var. 150 civarında bir maddenin görüşüldüğünü görüyoruz. Bunun geri kalan 102 maddesi üzerinde şu ana kadar bir mütakabat yok. Sayın Başbakan bir çağrı da bulunmuştu, ‘ Üzerinde çalışılan 48 madde var. Gelin o 48 maddeyi yasalaştıralım.’ dedi. Tabi buna MHP Grup Başkan Vekili Sayın Şandır, parti adına yaptığı açıklamada Başbakanımızın bu çağrısına destek verdiğini açıklamıştı. Lakin üzerinden 2 gün geçti Sayın Bahçeli bugün başka bir açıklama da bulundu. Bahçeli, ‘ Biz buna destek vermeyeceğiz’ dedi.

İşin doğrusu grup başkanvekilleri grup başkanı adına konuşur. Grup Başkanı da Sayın Bahçeli’dir. Sayın Bahçeli ile istişare etmeden konuşması ve açıklama yapması Grup Başkan Vekili’nin olası gözükmüyor. Öyle görünüyor ki Milliyetçi Hareket Partisi yeniden değerlendirme yapmıştır. Önce evet dediği bir konuda daha sonra hayır demiştir. Elbette kendi kararlarıdır. "

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler