YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: "Hakkımdaki fezlekeyi geri gönderdim"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında Adana savcısının da fezleke hazırladığı ortaya çıktı. Bozdağ, fezlekeyi geri gönderdiğini söyledi.
Bekir Bozdağ: "Hakkımdaki fezlekeyi geri gönderdim"
06 Şubat 2014 / 14:04 Güncelleme: 06 Şubat 2014 / 14:10

Adana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması ve aranmak istemesinin ardından Bekir Bozdağ'ın Adana Cumhuriyet Başsavcısı'nı aradığı iddia edilmişti.

Bozdağ, bugün bu iddialar hakkında ''Adana savcısını aramıştım. Hakkımda fezleke düzenlemiş. Fezlekeyi iade ettim. Bakanlığa bağlı çalışan bir görevliyi aramam kadar doğal bir şey olamaz'' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kırıkhan'da durdurulan TIR'a ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında 15 Ocak 2014 tarihinde "yargı görevini yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs'ten dolayı fezleke düzenlendiğini açıkladı.

"Adana savcısını aradım, hakkımda fezleke düzenlendi" 

Bozdağ, bugün bu iddialar hakkında ''Adana savcısını aramıştım. Hakkımda fezleke düzenlemiş. Fezlekeyi iade ettim. Bakanlığa bağlı çalışan bir görevliyi aramam kadar doğal bir şey olamaz.'' dedi.

"Ben de iade ettim, Meclis de..."

TV yöneticileriyle bir araya gelen Bozdağ, hakkında hazırlanan fezleke hakkında şunları söyledi:

''Başsavcıya 'soruşturmalar gizlidir, gizliliğe riayet edilmelidir' dedim.' Ayrıntıları TV’lerden izliyorum, bunda bir yanlışlık var' dedim. Bunlara tepki duyuyorum ve bu tepki doğrultusunda o savcıları aradım. Adana'dan hakkımda fezleke geldi. Ben de iade ettim. Sonra Meclis’e gönderdi, Meclis de iade etti. Fezlekelerin yasalara uygun hazırlanması gerekir. Adana’da savcı kesinlikle hukuk kurallarını ayaklar altına almıştır.''

İzmir savcısı da fezleke hazırlamıştı

Bozdağ hakkında İzmir'deki Liman soruşturmasının ardından savcıyı arayarak yargılamaya teşebbüs suçundan bir fezleke hazırlanmış, fezleke iade edilmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler