YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekir Bozdağ: 16 bin tutuklu, 6 bin gözaltı var
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "16 bin civarında tutuklama, gözaltı işlemi devam eden 6 bin civarında, 7 bin 668 civarında adli kontrol kararı verilen var" dedi.
Bekir Bozdağ: 16 bin tutuklu, 6 bin gözaltı var
09 Ağustos 2016 / 09:36 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 10:54

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AA Editör Masası'nda soruları yanıtladı. 

Bozdağ'ın konuşmalarından önemli satırlar:

"7 Ağustos, 15 Temmuz mesajı nedir derseniz, bundan böyle darbelerin Türkiye'de yapılamayacağının, yapmak isteyenler olursa milletin buna asla izin vermeyeceğinin dosta ve düşmana ilanıdır. 'Ben istiklalimi de istikbalimi de tayin ederim' diyor millet. Ne dışarıdaki güçlerin talimatıyla hareket eden maşalar ne de içimizdeki hainler asla Türkiye'de kader tayini yapamazlar, gelecek tayini yapamazlar."

"Artık Fetullah Gülen, ABD için de başka bir ülke için de kullanışlı bir maşa olma vasfını yitirmiştir."

ABD bu konuyu tartışıyor

"(FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi) ABD yetkililerinin bugüne kadar yaptığı açıklamalarına baktığımızda şu mesaj çıkıyor, Fetullah Gülen'in iadesi konusunu tartıştıkları, görüştükleri, bu konudaki talepleri önemsedikleri çıkıyor. Zira bugüne kadar bir iade talebi hakkında ABD makamları bu kadar bir değerlendirme şimdiye kadar yapmadılar. Biz bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz." 

 "(FETÖ) Deşifre oldu artık, istihbarat okulları zinciri artık faş olmuştur. Türkiye'de artık bu iş bitmiştir, başka ülkelerde de bitmiştir. Onun için buna yatırım yapmak, akıllı bir ülkenin yapacağı bir iş kesinlikle değildir." 

Allah için bildiklerinizi anlatın!

"Buradan, terör örgütüyle bugüne kadar irtibatlı olan, örgütün içinde olan, şu anda bu darbe teşebbüsü nedeniyle gözaltında, tutuklu olan veya kaçan herkese söylüyorum, ülkelerini, milletini, Allah'ını, kitabını seviyorlarsa, ne biliyorlarsa onları doğruca anlatmalıdır."

İki ülke halkı olumsuz etkileniyor

"(FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi) İki ülke halkı arasında olumsuzluğa yol açan, halkları olumsuz etkileyen bu tutumu ABD'nin bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğine inanıyorum. ABD yetkililerinin de ben gözden geçireceğine inandığımı ifade etmek isterim çünkü ABD büyük bir devlettir. Sonunda bu büyük devlet, o büyüklüğünün gereğini yapacaktır. Bu Fetullah Gülen teröristini Türkiye'ye iade edeceğine inanıyorum."

"(FETÖ yapılanması) Şöyle bir zorluk var. Bu yapıda takiye çok çok önemli bir şey. Yani itikad gibi bir noktaya gelmiş. Gizle, gizle, gizle; gizlen gizlen gizlen. Bu çok önemli. Annesine, babasına, eşine, kardeşine karşı dahi kendini gizleyen tedbir, takiye yapan bir anlayıştan söz ediyoruz." 

Gayrimeşru bitr yapı

 "Bir yere gidiyorsunuz, orada şeffaflık varsa orada her şey iyi demektir. Ama siz gittiniz bir yere, sana hemen bir kod adı veriyor. Eğer bir yerde insanlara kod adı veriliyorsa hiç tereddütsüz orası gayri meşru, gayri hukuku, gayri dini bir yerdir. Onu görmemiz lazım. Meşru, suç örgütü olmayan bir yapı niye kendi mensuplarına kod adı verir 

"16 bin civarında tutuklama, gözaltı işlemi devam eden 6 bin civarında, 7 bin 668 civarında adli kontrol kararı verilen var."

İşkence yok

"Uluslararası kuruluşların işkence yapıldığı iddiaları, subjektif iddialar. Özellikle paralel yapının Avrupa ve Amerika'da lobi gücü çok yüksek. Sadece bunlar değil, Türkiye'nin aleyhine diğer terör örgütleri de çok ciddi lobiler yapıyorlar ve uluslararası örgütler, Türkiye ile görüşmeden, Türkiye'den herhangi bir bilgi, belge edinmeden, kendilerine gelen iddiaların, iftiraların gerçek olup olmadığına dair Türk makamlarına soru sormadan, cevap almadan rapor yayınlıyorlar."

"Burada gözaltına alınmadan önceki çatışma sırasında meydana gelmiş eserleri, 'gözaltından sonraki işkencenin emaresi olarak' göstermek çok büyük bir çarpıtmadır. Dosyalar açıktır. Türkiye işkenceye karşı sıfır tolerans uygulayan bir ülkedir."

Sarıkaya ve Öksüz meselesi

 "Ferhat Sarıkaya ile ilgili HSYK soruşturma başlattı. Kurul müfettişi eliyle Sarıkaya'nın durumu inceleniyor."

"Adil Öksüz'ü bütün Türkiye arıyor, inşallah kısa sürede güvenlik güçlerimiz onu bulunduğu yerde yakalar ve adalete teslim eder. Adil Öksüz ile ilgili adli süreçte görev yapanlarla alakalı HSYK bir müfettiş eliyle soruşturma başlattı. O devam ediyor, onun sonucuna göre bir karar verilecektir." 

 

YENİ KAPI
 // yılmaz türk
PATO ve yandaşları elbette cezalarını çekecekler. AK PARTİ adına yakışır şekilde : 2003 -- 2016 arası Milletvekili , Belediye Başkanı, Meclis üyesi vb bütün birimlerde öncesi ve sonrası mal varlıkları ile ilgili araştırma yapacak mı ? Böyle bir düşünce var mı ? merak ediyoruz. YENİKAPI İLLADA YENİKAPI........
09 Ağustos 2016 Salı 12:15
Turkuaz havanda
 // Nezir

Bu darbe girişiminde öyle tip insanlar varki cemaat şablonuna hiç uymuyorlar,ortada çok garip,sırıtan bir tablo var.Parelel yapı olarak,Müslüman görünümlü münafıklar vitrine konulurken,asırlardır Müslümanlara tuzaklar kuran sebataycı ekip tezgah altında bekletiliyor,asıl bunların gündeme alınması gerekmezmi.Darbeciler aslında küçük bir azınlık olmasına rağmen,kaset komplolarıyla insanları çok tehlikeli birer pion hale getiriyorlar.Eee,Deccalizmin foratı budur işte.Turkuaz ise havanda su dövüy...
09 Ağustos 2016 Salı 10:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler