YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bekaroğlu: Kader değil,  cinayet
Bekaroğlu: Kader değil, cinayet
13 Mart 2012 15:57
HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangınla ilgili değerlendirmede bulundu.

HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangınla ilgili olarak, ''Bu kader falan değil resmen cinayet'' dedi.

Bekaroğlu, olay yerinde yaptığı incelemelerinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''sistemin katil'' olduğu bir cinayetin yaşandığını öne sürerek, şunları söyledi:

''Geçen yıl inşaat sektöründe 500'e yakın insan öldü. Bu olay ilk değil, sistemle ilgilidir. İnsana, emekçiye, garibana tuzak kuran bir sistem var. Devlet niye var burada  Bu büyük firmaların devlete ihtiyacı var mı  Yok. Bu garibanların ihtiyacı var. Ama bu garibanlar söz konusu olunca devlet yok. Bu insanlar Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelmişler, çok cüzi paralara çalışıyorlar. İnsanın söyleyecek bir şeyi kalmıyor, utanılacak bir durum. Alınacak çok basit tedbirlerle bu can kaybı önlenebilirdi. Bu kader falan değil, resmen cinayet. Meclis'te iş güvenliğiyle ilgili bir yasa var ama hangi lobiler yüzünden engelleniyor bilinmiyor. Bakan gelsin, burada, bu kulisleri yapanları açıklasın. Burada insanlar yanarak öldüler, kokuları hala duruyor. Başka da söylenecek bir şey bulamıyorum.''  AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler