YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bediüzzaman'ın talebesinden çok konuşulacak dershane açıklaması
Dershanelerin dönüştürülmesiyle ilgili tartışmalar sürerken Bediüzzaman'ın talebesi Mehmet Fırıncı dershanelerin dönüşümü konusunda çok ses getirecek açıklamalarda bulundu.
Bediüzzaman'ın talebesinden çok konuşulacak dershane açıklaması
28 Kasım 2013 / 11:40 Güncelleme: 28 Kasım 2013 / 11:54

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı Hoca 24 TV'de Elif Çakır'ın Söz Bitmeden programına konuk oldu.

Bediüzzaman'ı, onun hayatından bazı kesitleri ve dershanelerini anlatan Fırıncı Hoca, gündemin en hararetli konularından olan dershaneler konusunu da yorumladı.

Kültür Dershaneleri'ni kendisinin açtığını, FEM Dershaneleri'nin Kültür'den iki yıl sonra açıldığının altını çizen Fırıncı Hoca, Milli Eğitim'in dershaneleri dönüştürme projesini desteklediğini söyledi.

İşte Mehmet Fırıncı Hoca'nın o sözleri:

İki taraf da mütedeyyin. Bir taraf devletin her türlü şeyini düşünenen, ıslahatçı.

Burada da bir hayır var. Külli bir çözüm lazım. Bu şekilde devam etmemesi, eğitimin gayesine uygun olması lazım. Mesela Almanya'da böyle birşey yok. Dünyada bu yapılıp dururken Milli Eğitim bunu yapmazsa mesuldür zaten. Yapacağım diye gelmiş, elinde imkan var, yapmıyor. Olur mu?

"Kültür dershanelerini ben açtım ama..."

Kusura bakmasınlar, dershaneci kardeşler hakkını helal etsinler ama millete lazım olan birşeyin yapılması, hakikaten eğitimin ıslah edilmesi bakımından ben de konuya girmiş oldum.

İşin garibi Kültür Dershanelerini ben açtım. FEM Dershaneleri bizden iki sonra açıldı.

"80-90 senedir yapılmayanları bu hükümet yapıyor"

Elif Çakır'ın, "4+4+4 sisteminin nasıl yorumluyorsunuz?" sorusuna da Fırıncı hoca şu cevabı verdi:

Güzel oldu tabi ki. 80-90 senedir yapılamayan bir kısım şeylerin yapıldığını görüyoruz. Sadece Milli Eğitim'de değil, hayatın çeşitli alanlarıyla ilgili şeylerde de yapılıyor.

10 yaşımdan beri aklım eriyor. Hayatın içindeyiz. Neler noksandı, nelerle karşı karşıyaydık. Ve şimdi neler oluyor? Bunları görüyoruz yani.

nur
 // nur
Mehmet ağabey bende ellerinizden öper Cenabı Hakk ın hayırlı nice ömürler vermesini niyaz ederim. programı izledim Allah razı olsun önemli hususlara değindiniz ve gerekli şeyleri en güzel şekilde açıkladınız. Cenab ı hak bizide sizin nasihatleriniz ve üstadımızın önderliğinde Allah Rasulüne kamşu etsin inşaallah. selam ve dua ile. ...
28 Kasım 2013 Perşembe 15:08
NUR
 // DERVİŞ ÇIRAĞI
Ellerinizden öperim. Üstad'ın istismarına izin vermeyiniz....
28 Kasım 2013 Perşembe 11:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler