YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bediüzzaman'ın talebesi Yeğin: "İhanet cephesine karşı..."
Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinden biri olan 94 yaşındaki Abdullah Yeğin, doktorların uyarılarına rağmen bir günlüğüne tedavisine ara verip oy kullanmak için İstanbul’a geleceğini açıkladı.
Bediüzzaman'ın talebesi Yeğin: "İhanet cephesine  karşı..."
02 Haziran 2015 / 06:38 Güncelleme: 02 Haziran 2015 / 09:13

“Bu ihanet cephesinin karşısında yer almak ve AK Parti’nin lehinde oy kullanmak, hepimizin başta gelen vazifesidir” mesajı gönderen Abdullah Yeğin, “zaman küskünlük, kırgınlık, gevşeklik zamanı değildir, herkes oyunu kullansın” dedi
Bediüzzaman Said Nursî'nin yaşayan vârislerinden Abdullah Yeğin, Ankara'da tedavi gördüğü hastaneden, yakınlarının ve doktorların uyarılarına rağmen oyunu kullanmak için bir günlüğüne ayrılarak İstanbul'a gelecek.

Bu seçimde oy kullanmak en büyük cevaptır

Abdullah Yeğin, bu konudaki kesin kararını, "Bu seçimde oy kullanmak; vatan, millet ve mukaddesat düşmanlarına ok atmak gibidir" diyerek açıkladı.
Ziyaretine gelenlere de "Mutlaka gidin, açık açık reyinizi kullanın" şeklinde uyarılar yapan Abdullah Yeğin, Pazar günkü seçimlerin önemini şu sözleriyle vurguluyor:

İhanet cephesine karşı en büyük vazifemiz...

"İslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. En son ve hak din olan İslâmiyete düşman olanları ve onlara yardım edenleri iyi tanımak lâzımdır. Bunları Cenab-ı Hak iki cihanda rezil edecektir. Zındıka komitesi ve din düşmanlarıyla işbirliği yaparak vatana, millete, dine, mukaddesata ihanet edenlere sakın fırsat vermeyin. Bu ihanet cephesinin karşısında yer almak ve AK Partinin lehinde oy kullanmak, hepimizin başta gelen vazifesidir. Gidin, oyunuzu açık açık kullanın."

Sağlığım el vermese de oyumu kullanacağım

Bir süredir Ankara Hastanesinde bronşit tedavisi gören Abdullah Yeğin, kendisinin de mutlaka oyunu kullanmakta kararlı olduğunu, sağlığı elvermese dahi bir günlüğüne İstanbul'a giderek oyunu kullanacağını bildirdi.

80 yıldır Nur talebesi

94 yaşında olan Abdullah Yeğin, ortaokul öğrencisi iken Bediüzzaman Said Nursî'yi Kastamonu'da ziyaret etmiş ve "Öğretmenlerimiz bize Allah'tan bahsetmiyor; bize Hâlıkımızı tanıttır" diyerek, Risale-i Nur'dan önemli bir bölümün yazılmasına sebep olmuştu. Bu ziyareti nedeniyle okulda disiplin kuruluna verilen ve karakolda sorguya çekilen Abdullah Yeğin, üniversite öğrenciliği sırasında sürekli olarak Bediüzzaman'ın hizmetine girdi. Yeni Lügat adlı eserin sahibi olan Abdullah Yeğin, Bediüzzaman'ın vasiyetinde adı geçen hizmetkârları arasında yer alıyor.

 

SABAH

Rey'in boşa gitmesin.
 // Abdullah
7 haziran kurtuluş savaşı kadar önemli, bir yanda şer güçler, bir yanda vatanına milletine sahip çıkanlar. Ey vatandaş iyi düşün. Rey'in boşa gitmesin....
02 Haziran 2015 Salı 13:19
Allah rızası için
 // Ahmet CAN
İslamın geleceği, ülkemizin kurtuluşu için oyumuzu kullanalım. Ak Partiye sahip çıkalım. Allah doğru yoldan ve imandan ayırmasın....
02 Haziran 2015 Salı 13:02
 // Yılmaz
Zaman islama müslümanlara ak partiye sahip çıkma zamanı bu bir savaştır savaştan kaçan huzuru ilahide hesap verir.ey müslüman oyunu dogrudan yana kullan ve bu kurulan tezgahı boz Allah aşkına...
02 Haziran 2015 08:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler