YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bediüzzaman'ın talebelerinden Erdoğan'a mesaj
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu, Abdullah Yeğin ve Ahmet Aytimur, 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'a tebrik mesajı gönderdi.
Bediüzzaman'ın talebelerinden Erdoğan'a mesaj
02 Eylül 2014 / 20:15 Güncelleme: 02 Eylül 2014 / 19:55

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu, Abdullah Yeğin ve Ahmet Aytimur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Mesajda, "Aziz Üstadımızın Merhum Menderes için kullandığı 'İslâm kahramanı' ünvanına sizin de bihakkın lâyık olduğunuzda hiçbir vicdan sahibinin tereddüt etmemesi icap eder" denildi.

Mesajda, "Cumhurbaşkanlığı makamına seçilmiş olmanızı apaçık bir fetih mânâsında görüyor ve zaferinizi ruh u canımızla tebrik ediyoruz" denildi. Bediüzzaman'ın, Adnan Menderes için kullandığı "İslâm kahramanı" ünvanının Erdoğan'a da lâyık olduğun altı çizildi.

İşte Bediüzzaman'ın talebelerinin mesajları:

Muhterem Cumhurreisimiz,

Doğrudan doğruya milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına seçilmiş olmanızı apaçık bir fetih mânâsında görüyor ve zaferinizi ruh u canımızla tebrik ediyoruz.

Bugüne kadarki paha biçilmez hizmetleriniz gibi, bu şerefli makama seçilmeniz de, nice çileli yollardan geçilerek ve büyük bedeller ödenerek tahakkuk etmiş bir netice ve bir lûtf-u İlâhîdir. Bu itibarla, Aziz Üstadımızın Merhum Menderes için kullandığı 'İslâm kahramanı' ünvanına sizin de bihakkın lâyık olduğunuzda hiçbir vicdan sahibinin tereddüt etmemesi icap eder.

Memuriyetin halka hakimiyet değil hizmetkârlık mânâsına geldiğini herkese gösteren şimdiye kadarki hizmetleriniz Üstadımızın verdiği müjdelerden bir kısmının tahakkukuna vesile olduğu gibi, bundan sonra da inşaallah daha geniş dairede ve daha geniş imkânlarla pek çok müjdelerin tahakkukuna vesile olacak ve sizlerin de 'Kendilerini yeryüzünde iktidara getirdiğimizde namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, iyiliği emredip kötülükten sakındırırlar. Sonunda bütün işlerin dönüşü Allah'adır' (Hac Sûresi, 22:41) meâlindeki âyet-i kerimenin tavsif ettiği makbul kullar zümresinde yad edilmenize vesile olacaktır inancındayız.

Risale-i Nur talebeleri olarak, sizin ve dâvâ arkadaşlarınızın bugüne kadar inayet-i İlâhiye ile eriştiğiniz muvaffakıyetlerin daha nice uzun yıllar boyunca artarak devamını ve milletimizin refahına, dahilde ve hariçte İslâm uhuvvetinin inkişafına, ittihad-ı İslâmın tahakkukuna, sulh-u umumînin tesisine vesile olmasını Allah Tealâ'dan niyaz ediyoruz.

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hayatta olan talebeleri:

Hüsnü Bayramoğlu-Abdullah Yeğin

***

Aziz Muhterem Recep Tayyib Erdoğan Beyefendi,

Aziz milletimizin cihandeğer maddi manevi değerlerinin önünü açacak olan Cumhurbaşkanlığına seçilmenizden dolayı tebrik ederim.

Milletimizin bu tercihinin insanlık alemine, hususan İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.

Ahmet Aytimur

Envar Neşriyat

Bediüzzaman Hazretlerinin Hizmetkârı

22:48
 // hasan hüseyin çalışkan
manevi erler seninle sayın cumhurbaşkanım yolun açık olsun...
02 Eylül 2014 22:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler