YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bedelliye kaç kişi başvurdu?
Bedelliye kaç kişi başvurdu?
15 Haziran 2012 23:51
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugün sona eren bedelli askerlik başvurularına ilişkin '66 binin üzerindeyiz.' dedi.

Yılmaz, Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Sultan bin Abdulaziz el-Saud ve beraberindekileri kabul etti.

Bakan Yılmaz, görüşmede, el-Saud'un Konya'da yapılan tatbikata katılan Suudi Arabistan birliklerini ziyaret etmek için Türkiye'ye geldiğini belirtti.

El-Saud'u Türkiye'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, hem askeri eğitim hem de savunma sanayi alanındaki ilişkileri ne kadar geliştirebileceklerini görüşeceklerini ifade etti.

Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı el-Saud da iki ülke arasında daha önce imzalanan askeri anlaşmadan sayesinde iki ülkenin askeri ilişkilerinin en iyi düzeylere doğru ilerlediğini söyledi.

Suudi Arabistan Kralı'nın direktifleri doğrultusunda iki ülke arasındaki savunma işbirliğini en üst düzeylere taşımak istediklerini vurgulayan el-Saud, yapılan askeri anlaşma neticesinde ortak tatbikatlar düzenlediklerini, eğitim alanında da işbirliğini artırmak istediklerini kaydetti.

İki ülke liderlerinin de ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesi için her türlü gayreti gösterdiklerine değinen el-Saud, askeri alandaki işbirliğinin gelişmesi için komisyon kurulmasını da arzu ettiklerini söyledi.


-Bedelli askerlik başvuruları-


Bir gazetecinin bedelli askerlikle ilgili son rakamı sorması üzerine İsmet Yılmaz, ''66 binin üzerindeyiz.' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler