YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bedelli askerlik için flaş açıklama
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, bedelli askerlikle ilgili, "TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışmanın da inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler" dedi.
Bedelli askerlik için flaş açıklama
12 Eylül 2014 / 14:33 Güncelleme: 12 Eylül 2014 / 14:36

Köksal, nöbetçi vekil uygulaması kapsamında geldiği partisinin İl Başkanlığında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bedelli askerlikle ilgili bir soru üzerine, henüz Komisyona gelen bir şeyin olmadığını belirten Köksal, şöyle konuştu: "Milli Savunma Bakanı'nın bedelli askerlikle ilgili bir beyanatı oldu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde 'bedelli askerlik düşünülebilir' şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığında bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığındaki çalışmanın da inanıyorum ki şu anda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halindeler."

Konuyla ilgili bir takım tespitlerin yapıldığını ve ihtiyaçların belirlendiğini vurgulayan Köksal, TBMM açıldıktan sonra gündeme gelebileceğini düşündüklerini ifade etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler