YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bedeli ne olursa olsun..."
"Bedeli ne olursa olsun..."
01 Mayıs 2010 13:29
Çukurca'da mayın patlaması ve Tunceli'deki hain saldırı ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül'den açıklama geldi.. Gül, Bedeli ne olursa olsun asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Bedeli ne olursa olsun ülkemizin terörle mücadelesi topyekun kararlılıkla sürdürülecek ve asla taviz verilmeyecektir'' dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre Gül, Tunceli'de Jandarma karakoluna yapılan terörist saldırı ile Çukurca'daki mayın patlaması sonucu 5 askerin şehit olması nedeniyle mesaj yayımladı.

Çukurca'da mayın patlaması sonucu bir; Tunceli'de de teröristlerin Jandarma karakoluna saldırısında dört askerin şehit olması, yedi askerin yaralanmasının millete derin üzüntü yaşattığını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

''Birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan, ülkemizin demokratikleşmesinden rahatsızlık duyan ve amacı sadece şiddet olan terör örgütü son günlerdeki saldırılarıyla çirkin yüzünü göstermeye devam etmektedir.

Bedeli ne olursa olsun ülkemizin terörle mücadelesi topyekun kararlılıkla sürdürülecek ve asla taviz verilmeyecektir. Milletimiz vatanını canından üstün tutan, bu uğurda şehit olan kahraman askerlerimizi sonsuza kadar gönlünde yaşatacaktır.

Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.'' A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler