YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bedava otopark talimatını Davutoğlu vermiş
Ankara'da otoparkların 15 Temmuz'dan itibaren ücretsiz olması talimatını Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Saraybosna temasları sırasında verdiği öğrenildi.
Bedava otopark talimatını Davutoğlu vermiş
11 Temmuz 2015 / 15:48 Güncelleme: 11 Temmuz 2015 / 15:53

Ankara'da önceki yaşanan otopark tartışmasında bir kişi silahla vurularak öldürülmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz'dan itibaren yol kenarı otoparklarının tamamının ücretsiz hale getireceklerini açıklamasının arkasında Başbakan'ın tavrının olduğu öğrenildi.

Bosna'dan takip etti

Ulus'taki Rüzgarlı Sokak'ta otoparkçılar ve esnaf arasında meydana gelen olaylarda bir kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle Melih Gökçek dün bir basın toplantısı düzenlemişti.

Toplantıda Gökçek, "Önümüzdeki haftadan itibaren paralı yol kenarı otoparkları kalmayacak. Yol kenarı otoparkları Ankara'da ücretsiz olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamanın talimatını ise Başbakan Davutoğlu verdi. Saraybosna temasları sırasında olayı takip eden Davutoğlu'nun Gökçek'i arayarak otoparkların ücretsiz olması talimatı verdiği ve basın toplantısının da bu talimat üzerine yapıldığı öğrenildi.

 

MİLLİYET

 // ahmet
Helal olsun sana sayın Başbakan'ım...
12 Temmuz 2015 17:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler