YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bebeğin ölümü şüpheli iddiası
Bebeğin ölümü şüpheli iddiası
06 Kasım 2009 15:54
Bilge köyündeki bebeğin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla ceset İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek...

Mardin'in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde A.Ç'nin ölü doğan bebeğiyle ilgili baba Ş.Ç'nin başvurusu üzerine Mazıdağı Cumhuriyet Savcılığı gözetiminde bebeğin mezarı kazıldı. Bebeğin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla  İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek.

Edinilen bilgiye göre, A.Ç'nin 30 Ekim 2009 Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde karnında ölen bebeğinin sezaryenle alınarak, Bilge köyünde toprağa verilmesinden sonra eşi Ş.Ç, bugün savcılığa başvuruda bulundu. Ş.Ç'nin Mazıdağı Cumhuriyet Savcılığına başvururak çocuğunun ölüm nedeninin belirlenmesini istemesi üzerine, mezarın açılmasına karar verildi.

Bilge köyündeki mezarlıkta güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından Mazıdağı Cumhuriyet Savcılığının gözetiminde kazı yapıldı. Bebeğin cesedi, 6 gün önce konulduğu mezardan alınarak ambulansa konuldu. Ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

Bilge köyünde 4 Mayıs 2009 günü yapılan silahlı saldırıda 44 kişi hayatını kaybetmişti. Silahlı saldırıya uğrayan ailenin kızı olan ve saldırıyı gerçekleştirdikleri iddiasıyla yakınları tutuklanan Ş.Ç ile evli olan 1 çocuk annesi A.Ç, eşinden ayrılmış ve ailesinin yanına dönmüştü. A.Ç, oğlunu da eşi Ş.Ç'ye vermişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler