YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'ye kötü haber
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, BDP hakkında dava açacaklarını söyledi.
BDP'ye kötü haber
21 Mart 2012 / 15:15 Güncelleme: 21 Mart 2012 / 15:18

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, izinsiz yapılan Nevruz gösterileri sırasında ilçede yaklaşık 200 bin liralık hasar oluştuğunu belirterek, ''Bu hasarın tazmini konusunda, gösterilere öncülük ettiği kanaatinde olduğumuz BDP hakkında dava açacağız'' dedi.

Aydın, yaptığı açıklamada, İstanbul Kazlıçeşme'de 18 Mart Pazar günü izinsiz Nevruz kutlaması yapmak isteyen gruplara emniyet güçlerinin müdahalesiyle çıkan olaylarda, göstericilerin özellikle kamu binaları ve araçlarıyla bankaların yanı sıra halkın kullanımına açık parklar, yeşil alanlar ve otobüs duraklarını hedef aldığını hatırlattı.

Nevruz'un baharı, güzellikleri, barışı, kardeşliği temsil ettiğini ifade eden Aydın, ''Milli birlik ve beraberliğimizin sembollerinden biri haline gelmesi gereken bu güzel geleneği, ne yazık ki bazı kendini bilmezler kötü emelleri için kullanmaya çalışıyorlar. Güzelliği sembolize eden bu özel kutlamayı yasa dışı örgütlerin eline bırakmayacağız'' dedi.

Aydın, göstericilerin sadece Zeytinburnu'nda değil, İstanbul'un bir çok ilçesinde büyük hasara yol açtığını vurgulayarak, şunları söyledi:

''Sadece Zeytinburnu'nda 8 bin 762 metrekarelik çim alan, 20 bin adet mevsimlik çiçek tahrip edildi. Bunun yanında yüzlerce metreyle ifade edilebilecek kaldırım ve bordür taşı ile yol kenarlarında bulunan demir dubalar tahrip edildi. 60'a yakın çöp konteyneri kullanılamaz hale geldi. Zeytinburnu'nda, belediyenin sorumluluk alanında bulunan yerlerde yaklaşık 200 bin liralık maddi hasar var. Kamuya ait olup da zarar verilen her noktada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Biz kimsenin hakkını kimsede bırakmayacağız. Bu hasarın tazmini konusunda, gösterilere öncülük ettiği kanaatinde olduğumuz BDP hakkında dava açacağız.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler