YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'ye boykot darbesi
BDP'ye boykot darbesi
20 Eylül 2010 13:23
Anadilde eğitim için boykot çağrısı yapan BDP, Diyarbakır'da büyük şoka uğradı. Diyarbakır halkı BDP'nin çağrılarına kulak asmadı ve çocuklarını okula gönderdi.

Referandumu boykot eden Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) eğitim döneminin ilk haftasını boykot çağrısı tutmadı. Yaklaşık 450 bin öğrencinin eğitim gördüğü Diyarbakır'da boykot etkili olmadı. Diyarbakır'ın Kayapınar, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde onbinlerce öğrenci yeni yılın heyecanıyla okula başladı. 

Kayapınar'da okul mevcutlarının neredeyse tamamı okula geldi. BDP'nin etkili olduğu Bağlar ilçesinde ise birkaç lisenin dışında bütün ilköğretim okulları eğitime başladı. Yenişehir ilçesindeki bazı liselerde ise kıyafet alışverişi nedeniyle bazı öğrencilerin sabah ders başı yapmadığı öğrenildi. 

Diyarbakır'da bu yıl 430 binden fazla öğrenci eğitim görüyor. İlköğretimde 323 bin 315, orta öğretimde 76 bin 280, okul öncesi eğitimde 26 bin olmak üzere 430 bin civarında öğrenci 2010 – 2011 eğitim öğretim döneminde okula gidecek. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü çocukların güven içinde eğitim alabilmeleri için okullarda polis memuru görevlendirdi.
AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler