YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'nin imamı kalpazan çıktı
BDP'nin imamı kalpazan çıktı
27 Ekim 2011 17:18
BDP'nin kurdurduğu çadırlarda, 'alternatif cuma namazları' kıldırdığı belirtilen Cindi Beyhan, 70 bin TL sahte parayla

BDP'nin kurdurduğu çadırlarda, ''alternatif cuma namazları'' ı kıldırdığı belirtilen Cindi Beyhan, Bolu'da 70 bin TL sahte parayla yakalandı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Bağcılar'dan Bitlis'in Tatvan İlçesine sahte para naklinin yapılacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Çalışmalarda, şüpheli Cindi Beyhan'ın, 34 YRF 24 plakalı minibüsle İstanbul'dan Bolu'ya hareket ettiği belirlendi.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) polisi ile irtibata geçti.

İstanbul-Ankara otoyolu Bolu girişinde gerçekleştirilen operasyonda, söz konusu minibüs durduruldu.

Araçta yapılan aramalarda, el bagajının içerisinde gazeteye sarılı halde 50 ve 100 TL'lik banknotlar halinde 70 bin TL sahte para ele geçirildi.

Gözaltına alınan Cindi Beyhan'ın terör örgütünün imamlarından olduğu ve BDP'nin kurduğu çadırlarda, ''alternatif cuma namazları''nda imamlık yaptığı tespit edildi.

Polisteki sorgusunda, sahte paraların kendisine ait olduğunu itiraf eden Cindi Beyhan'ın, bu paraları, doğudaki kurban pazarlarında kullanacağını söylediği öğrenildi.

Emniyette, ''terör amaçlı uyuşturucu madde kaçakçılığı'', ''sahtecilik'', ''tarihi eser kaçakçılığı'' ve ''sahte para basmak ve dağıtmak'' suçlarından suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Cindi Beyhan, Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler