YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'lilere polis müdahalesi
Yarın Bursa'da gerçekleştirilecek yürüyüşe katılmak Diyarbakır'dan yola çıkan BDP'lilere Polis müdahale etti... Bursa Valiliği yürüyüş için izin vermemişti...
BDP'lilere polis müdahalesi
08 Ekim 2011 / 14:52 Güncelleme: 08 Ekim 2011 / 14:53

Bursa'nın Gemlik ilçesinde yarın bölücübaşı Öcalan'a destek amacıyla düzenlenmesi planlanan izinsiz yürüyüş öncesi yoğun güvenlik önlemleri alınıyor. Şehit aileleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin bugün yapmayı planladığı yürüyüş ise kaymakamın devreye girmesiyle haftaya ertelendi. İlçede her yer bayraklarla donatılırken, Gemlik ilçe merkezinin yanısıra Bursa'nın İzmir, İstanbul ve Ankara girişlerinde polis yoğun güvenlik önlemi alıyor.

İmralı'ya geçişin sağlandığı Gemlik ilçesinde provakasyon ihtimaline karşı bini aşkın polis görevlendirildi. İlçenin tüm giriş çıkışları ekiplerce tutulurken, takviye çevik kuvvet, özel harekat ve istihbarat ekipleri bölgeye gönderildi. Teröre karşı tepkilerini dile getiren Gemlikliler ise evlerini, işyerlerini Türk Bayraklarıyla süslediler. Çevik kuvvet ekipleri güvenlik noktaları oluşturdu. Polis muhtemel olayların yaşanmaması için tedbirlerini artttırırken, şehit ailelerinin bugün yapmayı planladığı yürüyüş ise haftaya ertelendi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput da vatandaşlara, duyarlılık çağrısı yaparken, Türkiye'nin hassas bir dönemden geçildiği, provakasyonlara karşı dikkatli olunması gerektiği sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, dernek başkanları ve şehit ailelerine ifade dildi.

Öte yandan Bursa'nın İstanbul-İzmir ve Ankara yönünden kente girişlerinde hem sivil hem de resmi ekipler tedbir alarak, izinsiz gösteriye katılmak isteyen kişi ya da kişilere karşı bekliyorlar.

POLİS MÜDAHALE ETTİ!

Bursa’nın Gemlik İlçesinde yarın yapılacak yürüyüşe katılmak için Diyarbakır’dan yola çıkan konvoyu, polis kent çıkışında durdurdu. Polis barikatını geçmek isteyen BDP'lilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler