YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekilller teröristlerle sarmaş dolaş
BDP'li vekilller teröristlerle sarmaş dolaş
17 Ağustos 2012 21:22
Şemdinli ilçesine giden BDP, DTK, HDK, EMEP, SDP, ÖDP ve ESP’nin oluşturduğu heyet Bağlar köyünde PKK'lilerce durdurularak kontrol yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar köyüne giden ve aralarında BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Hakkâri Milletvekilleri Esat Canan ve Adil Kurt, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksu, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, ESEP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya, Hakkâri il ve ilçe Belediye Başkanları, Hakkâri BDP il ve ilçe yöneticileri, Barış Anneleri İnsiyatifi, Kürt Meselesi Koordinasyon çalışanı Sema Çolaklı ve Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin bulunduğu heyet Bağla köyü ile Derecik Beldesi yol ayrımında PKK kontrolüyle karşılaştı.

Karayoluna inen PKK mensupları yoldan geçen araçları durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada Yüksekova'dan Bağlar köyüne doğru giden heyetin yer aldığı konvoy da kontrole takıldı. Konvoyu durduran PKK'liler genel bir konuşma yaptıktan sonra BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve diğer milletvekilleriyle bir süre sohbet ettiler.

PKK'lılar bölgede yaşanan çatışmalarla ilgili milletvekillerine bilgi verdi. Daha sonra yolu açan PKK'lılar heyetin Bağlar köyüne gitmesine izin verdi. Yaşanan o anlar gazeteciler tarafından da görüntülendi. İha
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler