YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekilden şok sözler...
BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in skandalları bitmek bilmiyor. Üçer, bu kez de halka silahlanın çağrısı yaptı.
BDP'li vekilden şok sözler...
26 Kasım 2012 / 15:27 Güncelleme: 26 Kasım 2012 / 15:34

Milletvekili Oya Eronat’ın oğlunun öldüğü dersaneye saldırı emrini veren teröristin cenazesinde güvenlik güçlerine direnen BDP’li Özdal Üçer, halka silahlanın çağrısı yaptığı ortaya çıktı. 

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in skandalları bitmek bilmiyor. Görevi başındaki doktora şiddet uygulaması, Başbakan’a ağır hakaretlerde bulunması ile gündeme gelen Üçer, işi daha da ileri götürdü.

Diyarbakır’da bir dershaneye yapılan silahlı saldırının emrini veren Mehmet Guyi kod adlı Muhyittin Kaplan’ın cenazesinde Üçer, ‘silahlanın’ çağrısı yaptı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini ‘silahlanın’ çağrısıyla engellemeye çalışan BDP’li Özdal Üçer tepki çekti.

31 Ekim 2012’de yapılan cenazeye katılan Üçer, Öcalan ve PKK bayraklarının açılmasına müdahale eden güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin müdahalesini yanındakilere ‘Arkadaşlar çeper durun, Savcı bey resmi yazı getirsin ondan sonra, çeper kurun’ diyerek engellemeye çalışan Üçer, kendisini görüntülemeye çalışan kameramana ‘Kapat, kapat, terbiyesiz’ dedi.

Özdal Üçer aynı cenazede çadırda toplanan bir grup kalabalığa konuşma yapmış ve konuşmada, başbakana ‘ahmak, akılsız, haysiyetsiz’ gibi çok ağır hakaretler etmişti. Üçer’in hakaret içeren görüntülerinin yayınlanması üzerine Başbakan Erdoğan da hakaret davası açmıştı. İha
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler