YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekilden başkanlık sistemi açıklaması
BDP'li vekilden başkanlık sistemi açıklaması
04 Mayıs 2013 18:53
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Türkiye'de tartışılan başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, türkiye'de tartışılan başkanlık sistemi ile ilgili olarak, “Kürt sorununu çözüp tek insan, tek adam, yani burada Recep Tayyip Erdoğan hedeflendiği için adam diyorum, diktasını kabul etme noktasında asla olmadık değiliz” dedi.  

Eğitimde Ortak Çözümler Derneği ve Diyarbakır Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nün (DİSA) Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği konferans salonunda düzenlenen “Üniversiteli Gençler Mezopotamya’da Buluşuyor” isimli panelde konuşan Beştaş, Kürt sorununu çözüp tek adam diktasını kabul etme gibi bir durumları olmadığını belirterek, bütün farklı kimliklerin kabulünü ilk günden beri savunduklarını söyledi. Beştaş, “Kürt sorununu çözüp tek insan, tek adam, yani burada Tayyip Erdoğan hedeflendiği için adam diyorum, diktasını kabul etme noktasında asla olmadık değiliz. Biz anayasal olarak da Türkiye’nin Kürtlerin statülerinin karşılamasının Türkiye’deki bütün farklı kimliklerin ve inançların anayasal koruma altına alınması gerektiğini ve bütün farklılıkların kabulünü çok net bir şekilde ilk günden bugüne kadar savunduk, hala da savunmaya devam ediyoruz” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler