YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li vekil otele Türk bayrağı astırdı
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, BDP milletvekili Esat Canan'ın Riyad'da bulundukları otelde Türk bayrağını göndere çektirdiğini söyledi.
BDP'li vekil otele Türk bayrağı astırdı
04 Mart 2013 / 10:44 Güncelleme: 04 Mart 2013 / 10:48

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan'ın Riyad'da bulundukları otelde Türk heyeti olmasına rağmen, Türk bayrağının olmadığını fark ederek, bayrağı göndere çektirdiğini bildirdi.

Çağlayan, Riyad'daki resmi temaslarının ardından Abu Dhabi'ye geçerken uçakta Türk işadamlarına hitap etti. Heyette AK Parti, CHP, MHP ve BDP milletvekillerinin de bulunduğuna dikkati çeken Çağlayan, ''Bakın hepimiz Türkiye için çalışıyoruz, Allah bu birlik, beraberliğimizi bozmasın'' dedi.

Kendisinin de bir Kürt olmasına rağmen yıllardır Türkiye milliyetçiliğini savunduğunu vurgulayan Çağlayan, ''Sayın Canan, otelin önünde bulunan direklerde Türk bayrağının bulunmadığını görerek, yöneticilere kızmış ve derhal Türk bayrağının da çekilmesini istemiştir. Üstelik (her geldiğimde bayrağı göreceğim) diyerek de uyarmıştır. Görüldüğü gibi hepimiz Türkiye'yi, Türkiye'nin iyiliğini, çıkarını düşünüyoruz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın'' diye konuştu.

Çözüm sürecinin devam etmesi gerektiğine işaret eden Çağlayan, bunun Türkiye'ye çok şeyler kazandıracağını, kardeşliği, birliği, beraberliği pekiştireceğini, bundan vazgeçilmesinin mümkün olmadığını söyledi.
 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler