YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Kaplan'dan ilginç çıkış
BDP'li Kaplan'dan ilginç çıkış
23 Haziran 2010 13:17
BDP vekili Hasip Kaplan, şiddetin sorunlara çözüm olmadığını söyledi. Kaplan ayrıca, Kürt sorununa çözüm olarak da TBMM'yi adres gösterdi.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, şiddetle hiç bir sorunun çözülemeyeceğini, Kürt sorununun çözümünün tek adresinin TBMM olduğunu söyledi.

''Türkiye küçük Millet Meclisleri (TkMM)'' Haziran 2010 Raporu, BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın da katıldığı basın toplantısıyla açıklandı.

Raporla ilgili bilgi veren ''TkMM'' Sözcüsü Şanar Yurdatapan, Haziran ayında Anayasa değişikliği hakkındaki kanun ve abluka altındaki Gazze'nin durumunun ele alındığını söyledi. Yurdatapan, 12 Eylül'ün sorumlularının yargılanması ile İsrail'e yaptırım uygulanması konusunda görüş birliği bulunduğunu ifade etti. Şanar Yurdatapan, Anayasa değişikliği kanunu ile ilgili bir anket çalışması yapacaklarını, anket sonuçlarını 8 Eylülde kamuoyuna duyuracaklarını bildirdi.

''ŞİDDET ÇÖZÜM DEĞİL''

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hasip Kaplan, çatışmasızlık ortamının sağlanması ve sorunların demokratik siyasetle çözümü konusunda ısrarlı olduklarını ifade etti.

Şiddetin hiç bir sonunu çözmeyeceğini belirten Kaplan, ''Devletin silahlı güçleri ve örgütün bu konuyu bir daha düşünmesine ihtiyaç var'' dedi.

Demokratik açılım sürecinde Hükümetin gerekli adımları atmadığını öne süren Kaplan, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verdikleri gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmelerde düşüncelerini ayrıntılı olarak ifade edeceklerini söyledi.

Kürt sorununun çözümü için tek adresin TBMM olduğunu belirten Kaplan, ''Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü içinde, barış ve kardeşlik projesinin hayata geçmesi konusunda elimizi daha önce de taşın altına koymuştuk yine de koymaya hazırız. Meclise çağrıda bulunacağız. Bu sorunu Mecliste çözene kadar tatil yapmayalım'' diye konuştu.
AA

Şiddeti kim yapıyor öğreneceksiniz...
 // ibrahim çelikoğlu
Hem kalleşçe arkadan vuruyor,,Kürt gibi davranıyor,sonrada bağırıyor;Şiddet var!..Be adam sen kalleşçe arkadan tuzak kurarak,saklıca adam öldürdün.Katilsin.Katilin hesabı sorulmuyacakmı?Millet Meclisinde hak,hukuku savundunda hukuksuzlukmu yapıldı?Bu deli şaşmalarının ne istediği belli bile değil.Yüzde on barajının haklı tarafı bu yüzden olabilir.Cahile uyulmaz."Sarhoşa mektup yazma ya okur ya okumaz."......
23 Haziran 2010 14:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler