YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Demirtaş istifa etti
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partideki görevinden istifa ederek, Hakkari'den bağımsız aday oldu.
BDP'li Demirtaş istifa etti
11 Nisan 2011 / 15:02 Güncelleme: 11 Nisan 2011 / 15:10

BDP'nin 12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminde, Hakkari'de destekleyeceği bağımsız adaylar, Selahattin Demirtaş ile Esat Canan ve Adil Kurt, Hakkari'ye geldi.

Kalabalık bir grup tarafından kent girişinde karşılanan ve araç konvoyu eşliğinde BDP il binası önüne gelen Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, Hakkari'den aday olduğunu hatırlatarak, ''Biz Başbakanın, 'Biz Türkiye'nin her yerinde milletvekili çıkarıyoruz' diyerek övündüğü rekorunu, Hakkari'de bitireceğiz, 3-0 yapacağız. Buradan açık belirtiyorum. Hakkari'den 3 vekil alamazsak, biz kendimizi kaybetmiş sayacağız. Ben kendimi kaybetmiş sayacağım. Bu nedenle bizim için başarı 3-0'dır'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a öneride bulunmak istediğini ifade eden Demirtaş, ''Gelsin Hakkari'den aday olsun. Bizim de 3 adayımız var, AKP'nin de'' dedi.

Yağışlı havada yapılan konuşma sırasında, kalabalıktan 1 kişi baygınlık geçirdi. Konuşmanın ardından Demirtaş ve diğer adaylar, İl Seçim Kuruluna giderek adaylık başvurusunda bulundu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler