YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'li Başkandan şok sözler
Tunceli BDP İl Başkanı Murat Polat, "Bize dağın yolunu göstermeyin" diye konuştu...
BDP'li Başkandan şok sözler
24 Mayıs 2010 / 15:42 Güncelleme: 24 Mayıs 2010 / 15:46

Tunceli BDP il örgütü yaptıkları basın açıklamasıyla,Tunceli'de 9 kişinin PKK Yurtsever Demokratik Gençlik Meclisi (YDGM) üyeliği gerekçesiyle gözaltına alınmalarına tepki göstererek, gözaltına alınanların serbest bırakılmalarını istediler.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Malatya 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde alınan karar doğrultusunda PKK/Kongra-Gel terör örgütünün YDGM gençlik yapılanması üyelerinin Tunceli'deki faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik olarak çalışmalarında 9 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmasına BDP liler yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdiler. Sanat Sokağında bir araya gelen partililere, BDP Tunceli İl Başkanı Murat Polat bir açıklama yaptı.Polat açıklamasında,yerel seçimler ardından Ak Parti Hükümeti'nin kendi partililerine yönelik gözaltı ve tutuklama furyasının sürdüğünü,30 yıldır süren bu tür baskıların bir sonuca ulaşmasının mümkün olamayacağını açık olduğunu belirterek, "Bize dağın yolunu göstermeyiniz diyoruz.Sorunu çözmek mümkündür.

Bu Parlamentonun bilmesi gereken bir şey daha var,bunda ısrar ederseniz annelerin gözyaşlarında boğulacaksınız. Operasyonlarda ıs rar ederseniz,doğudan batıya her evin ocağına ateş düşer.Bunun vebali de sizin boynunuzadır.Yol yakınken sizi barışçıl demokratik çözüm için adım atmanızı istiyoruz." dedi. Gösteri açıklamanın ardından olaysız sona erdi. (İHA)

batının gözü çıksıda batsın...
 // ibrahim çelikoğlu
Sanki dağda değillermiş gibi.Kimi tutuklarsın, kimi tutuklayamassın
diye direktif veriyorlar.Yetmiyor yargıyı tehtit ediyorlar.Biz,bize yapılanları hesap ettiğimizde bize yapılanlar acıklı flim,drama,işkencenin büyüğü.Bu vatanı ne hale getirdiler de,işledikleri suçu görmüyor,birilerinin üstüne atıyorlar.
Siyasi rant vatana değişiyor.Yazık,günahtır......
24 Mayıs 2010 21:06
SİZ SALDIRIRKEN İYİMİ ?
 // VATANDAŞ
Sen ne yapmak istiyorsun? Elinizden geleni yapacaksınız karşılığında da hiç rahatınız kaçırılmayacak oh ne ala, bu tür konuşacağına sen de dağa çık oradakileri ikna et gelsin teslim olsunlar o zaman operasyon yapılmaz. Dağdakiler saldırırken iyi de, asker kovalayınca hemen tehditmi? Bu kafayla daha çok ocaklarınıza ateş düşer bunun sebebide sen ve senin gibi fikirsiz ve düşüncesizler olur....
24 Mayıs 2010 17:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler