YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den KCK'ya protesto
KCK operasyonu kapsamında çok sayıda insanın gözlatına lınması bunlardan 23'ünün tutuklanamsına tepki gösteren BDP'liler oturma eylemi yapıyor
BDP'den KCK'ya protesto
26 Aralık 2009 / 11:20 Güncelleme: 26 Aralık 2009 / 11:34

KCK Operasyonun'da önce gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan zanlılara destek vermek için Diyarbakır'da bir grup 'Bizi de tutuklayın' diyerek oturma eylemi yaptı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın terör örgütü PKK'nın şehir oluşumu KCK/TM yapılanmasına yönelik 11 ilde eş zamanlı olarak yürüttüğü ve 36 kişinin gözaltına alındığı soruşturmayı protesto etmek amacıyla bir grup, Elazığ Caddesi’ndeki büyükşehir belediyesi önünde toplandı. Grup daha sonra oturma eylemi düzenleyerek yolu trafiğe kapttı.

Oturma eylemine BDP'li milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Emine Ayna, Sevahir Bayındır, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncer, Pervin Buldan, Ayla Akat, Hamit Geylani, İbrahim Binici ve siyasi yasaklı kapatılan Diyarbakır eski DTP milletvekili Aysel Tuğluk, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Şırnak Milletvekili Ramazan Uysal ve bazı belediye başkanları katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler