YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den ilk saldırı yorumu...
İstanbul Taksim'de bu sabah meydana gelen patlamayla ilgili BDP Eş Başkanı Gülten Kışanak bir açıklama yaptı. "Olayı kimin yaptığını bilmiyoruz" diyen Kışanak "Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduk"dedi.
BDP'den ilk saldırı yorumu...
31 Ekim 2010 / 15:52 Güncelleme: 31 Ekim 2010 / 16:13

İstanbul Taksim'de bugün sabah saatlerinde meydana gelen patlama ile ilgili olarak bir açıklama yapan BDP Eş Başkanı Gülten Kışanak, "yaşanan olaydan büyük üzüntü duyuyoruz" dedi.  

İstanbul Taksim Meydanında sabah saatlerinde Çevik Kuvvet noktasına yönelik yapılan bombalı saldırı sonucu 22 kişi yaralanmıştı. Diyarbakır'da BDP Kadın Kongresine katılan BDP Eş Başkanı Gülten Kışanak'a "Öcalan 31'inde aradan çekilirim demesi ve ateşkes sürecinin sona ermesi akıllara acaba PKK'mı sorusunu getiriyor" sorusu üzerine Kışanak "Olayı kimin yaptığını bilmiyoruz fakat yaşanan olaydan ötürü büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. Umudumuz o ki bir can kaybı yaşanmadan bütün yaralılar sağlıklarına kavuşurlar ve bu tür şeyleri bir daha Türkiye yaşamaz.

Biz bu konuda parti olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Büyük bir sorun. Ben ümit ediyorum önümüzdeki günlerde bu tür acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden sorunu çözme konusunda siyaset kurumu bir bütün olarak sorumluluk alır. Hükümette daha büyük bir sorumluluk alır" diye cevap verdi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler