YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den Gül'e ağır eleştiri
BDP'den Gül'e ağır eleştiri
06 Ocak 2011 15:04
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ''Çankaya Sofrası''na bu kez son dönemdeki protestolarla ilgili öğrenci temsilcilerini çağırdı. BDP, Gül'ün bu hareketini AK Parti'yi zor durumdan kurtarma operasyonu olarak yorumladı...

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, öğrencilerle bir araya gelmesini değerlendirirken, ''Sayın Cumhurbaşkanı, AKP'yi zor durumdan kurtarma konusunda yoğun mesai harcıyor'' dedi.

Tuncel, düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarının, toplumsal muhalefeti bastırmak istediğini, en fazla gençlerin bu duruma maruz kaldığını savundu. Tuncel, seslerini siyasilere duyurmaya çalışan gençlerin eşit, bilimsel, parasız ve demokratik eğitim taleplerinin karşılık bulmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, üniversite öğrencileri ile bir araya gelmesine değinen Tuncel, ''Tabii bu öğrencilerin, dün AKP'nin talimatıyla, güvenlik güçlerinin barikatıyla ve gazlı, tazyikli suyla geçit verilmeyen öğrenciler olmadığı ortada. Oysa Sayın Cumhurbaşkanı, sokakta mücadele eden gençleri dinlemek yerine, 'görüşülmesi gereken' gençlerle görüşerek gençliğin çabasını kırma eğilimi içindedir'' diye konuştu.

Tuncel, Gül'ün, ''AK Parti zor durumdan kurtarma konusunda son günlerde yoğun mesai harcadığını'' iddia etti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler