YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den flaş Fethullah Gülen açıklaması!
BDP Genel Başkanı Demirtaş, "Hocanın bedduası beddua değil aslında talimattır. Savcılarına, kendine bağlı polislere, yandaşlarına talimat veriyor. Aynısını bizlere de yaptığı için biliyoruz" dedi.
BDP'den flaş Fethullah Gülen açıklaması!
26 Aralık 2013 / 19:30 Güncelleme: 26 Aralık 2013 / 22:57

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul merkezli operasyona yönelik, "Hocanın bedduası beddua değil aslında talimattır. Savcılarına, kendine bağlı polislere, yandaşlarına talimat veriyor. 'Bunları yapın, evini yıkın' diyor. Aynısını bizlere de yaptığı için biliyoruz" dedi.

Demirtaş, hırsızı ve hırsızlığı koruyarak paralel devletten hesap sorulamayacağını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz paralel devletten hesap sorulmasını destekliyoruz, istiyoruz. Çünkü Türkiye'de yeni ortaya çıkmış bir durum değil. İttihat ve Terakki'den bu yana Osmanlı döneminden bu yana Türkiye'de bir derin devlet gerçeği var. 1950'lerden bu yana da NATO ile gladyo olarak örgütlenmiş, Türkiye'de karanlık, kirli işlere imza atmış, şimdi bunların bir kısmı tasfiye edildi  Derin devlet gitti, paralel devlet geldi. Şimdi işte o eski derin devletle yeni paralel devlet işbirliği içerisinde yeni siyasi projeler hazırlıyor. Ama AKP şeffaf, temiz, dürüst olmadığı için paralel devlet ve derin devlet ile hesaplaşamıyor. Paralel devletin bu kadar güçlenmesinin nedeni AKP'nin kirli olmasıdır. AKP, kendisi hesap vermeden paralel devlet ile derin devlet ile asla hesaplaşamaz."

İktidarın, yolsuzlukların üzerine gidebilecek cesareti gösteremediğini savunan Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar sanıyor ki hoca oradan beddua edince bunlar oluyor. Hayır asıl nedeni bu değil. Hocanın bedduası da beddua değil aslında talimattır. Savcılarına, kendine bağlı polislere, yandaşlarına talimat veriyor. 'Bunları yapın, evini yıkın' diyor. Aynısını bizlere de yaptığı için biliyoruz. 'Bunların evini yıkın, Kürtlerin evine girin' diye beddua ederken, aslında savcılara, emniyet müdürlerine talimat veriyordu. Oradan tanıyoruz, biliyoruz. Yoksa bu beddualar tutmuş falan değil. Asıl büyük tutan beddualar Roboskili ailelerin bedduasıdır, asıl beddua oradadır. Hesabını veremediğiniz faili meçhullerin sokaklarda, gösterilerde infaz ettiğiniz gençlerin ailelerinin bedduasıdır asıl tutan. Yoksa hocanın bedduası değil."

Selahattin Demirtaş, Türkiye'de karanlık güçlerle, derin yapılarla hesaplaşmak isteniyorsa bunun yol ve yönteminin belli olduğunu vurgulayarak,  "Demokrasi ve Kürt sorunu konusunda cesur olacaksınız. Hem kendinizi hesaba çekip yolsuzluğun hesabını vereceksiniz hem de demokratikleşme adına güçlü adımlar atacaksınız. Kürt sorununda müzakereyi başlatacaksınız. Bunları yapamazsanız hükümet olarak sonunuz iyi görünmüyor" dedi.

 "Kabine değişikliği Türkiye'yi rahatlatmaz"

Çıkışta gazetecilerin kabine değişikliğiyle ilgili sorusu üzerine Demirtaş, "Kabine değişikliği Türkiye'yi rahatlatmaz. Türkiye'nin erken seçim dahil herşeyi gündemine alması lazım" diye yanıtladı.

Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağına ilişkin başka bir soru üzerine, "Şanlıurfa adayımız henüz netleşmedi. Osman Baydemir arkadaşımız dahil ismi geçen arkadaşlarımızı değerlendiriyoruz. En geç bir hafta 10 gün içerisinde netleştirip Şanlıurfa merkez ve ilçe adaylarını açıklayacağız" cevabını verdi.

 

AA

21:04
 // BİR FLAŞ DA BENDEN
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun, ölümünde, cemaat'in parmağı olduğunu düşünüyorum. Birileri, bunu da araştırsın....
26 Aralık 2013 21:04
20:41
 // FLAŞ
Bunu ben dediğimde, flaş olmuyor da, Sayın Demirtaş söylediğinde mi flaş oluyor. Üç gündür, bu beddua değil, talimattır diyorum. Elham, kendim yazıp, kendim okuyorum....
26 Aralık 2013 20:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler