YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den 'Erdoğan' açıklaması
BDP'den 'Erdoğan' açıklaması
28 Nisan 2011 14:52
BDP, Başbakan Erdoğan'ın sözleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Partimizi CHP ve MHP'yle aynı safta tutan Erdoğan'a tavsiyemiz önce aynaya baksın sonra konuşsun"denildi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Merkezinden yapılan açıklamada, ''Partimizi MHP ve CHP ile aynı safta tutan ve halka da böyle yansıtmaya çalışan Başbakan Erdoğan'a tavsiyemiz, önce bir aynaya bakması ve daha sonra konuşmasıdır'' denildi.

BDP'nin açıklamasında, ''Milliyetçilikte, ırkçılıkta, savaş çığırtkanlığında yarışa girenlerin, barış ve demokrasi mücadelesinde bedel ödeyen ve milyonların umudu olan BDP'nin durduğu yeri tarif etmeye hakkının olmadığı'' savunuldu.

Nerede çözüm talepleri dile getiriliyorsa, iktidarın orayı yıktığı öne sürülen açıklamada, şu iddialara yer verildi:

''Bütün bunlarda gösteriyor ki AKP'nin durduğu yer, çözümsüzlük noktasıdır, milliyetçiliktir, barış karşıtlığıdır. Partimizi MHP ile CHP ile aynı safta tutan ve halka da böyle yansıtmaya çalışan Başbakan Erdoğan'a tavsiyemiz, önce bir aynaya bakması ve daha sonra konuşmasıdır. Bizim safımız bellidir. Biz, halkımızla saf tutuyoruz. Biz, halkımızın barış istemleriyle çözüm çadırlarıyla barış hutbeleriyle saf tutuyoruz.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler