YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den DHKP-C açıklaması
BDP'den DHKP-C açıklaması
25 Mart 2013 14:50
DHKP-C'ye yönelik başlatılan operasyon ile ilgili BDP Genel Merkezi'nden bir açıklama yapıldı.

BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, DHKP-C'ye yönelik başlatılan operasyonda aralarında Genel-İş ve Liman-İş sendikalarının da bulunduğu  21 farklı adreste arama yapılmasıyla ilgili, ''Kürt sorununun çözümünde barış ve çözüm beklentisinin yükseldiği bir ortamda bu sistemli saldırılar, ülkenin genel demokratikleşme umuduna uygun düşmemektedir'' değerlendirmesinde bulunuldu.  

BDP Genel Merkezi, Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne yapılan saldırıların ardından terör örgütü DHKP-C'ye yönelik başlatılan operasyon kapsamında gerçekleştirilen arama ve gözaltılarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Hükümetin, muhalif kesimleri susturmak ve toplumu sindirmek için düzenlediği gözaltı operasyonlarından birinin daha yaşandığının ileri sürüldüğü açıklamada şunlar kaydedildi:

''AKP hükümeti kendisine muhalif hiçbir ses istememekte, her türden örgütlenme çabasını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Ancak daha önce de defalarca görüldüğü gibi bu operasyonlarla toplumsal muhalefeti susturamayacaktır.

Kürt sorununun çözümünde barış ve çözüm beklentisinin yükseldiği bir ortamda bu sistemli saldırılar, ülkenin genel demokratikleşme umuduna uygun düşmemektedir. Kürt sorununun çözümü ile Türkiye'nin demokratikleşmesi birbiriyle sıkı sıkıya bağlantılıdır.

BDP olarak bu saldırıları protesto ediyor, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.''

 

AA

TEBRİKLER
 // DEMİR,HÜSEYİN
TEBRİK EDİYORUM GEÇ BİR AÇIKLAMA AMA GENEDE GÜZEL,BUNU HEP BEKLİYORUZ,SEVGİLER SAYGILAR.....
26 Mart 2013 Salı 14:00
11:40
 // mete bozkurt
Görün işte akp kimlerle işbirliği yapiyor....
26 Mart 2013 11:40
ne ayak b d p.
 // bu bdp ne ayak
bdp iki yüzlülüğünü bir kez daha gösterdi geçen gün kınamışlardı şimdi susturmaya çalışıyorlar zaten bunlar müslüman değil müslüman olan insan zalimi kaos çıkartanı düzeni boozanın cezasını KURAN gösteriyor zaten KURAN ı hayatımızda rehber edinmiş olsa idik öncelikle olarak ırkçılık kimse yapmaz düzeni kimse bozmazdı. zalim düzen mi ki karşı çıkılıyor..RABBİM düzeni bozanları ırkçılık yapanları kaos çıkartanları anaları ağlatanları islah etsin islah olmazlarsa KAHHAR sıfatıyla sıfatlandırsn....
25 Mart 2013 Pazartesi 22:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler