YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP'den destek
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), KESK'in 21 Aralık'ta genel grev kararını desteklediğini açıkladı.
BDP'den destek
19 Aralık 2011 / 16:23 Güncelleme: 19 Aralık 2011 / 16:26

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK) bileşenlerinin 21 Aralık'ta bir günlük genel greve gitme kararını desteklediklerini bildirdi.

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, bu grevin yapılacağı günün, 2012 Merkezi Bütçe Yasa Tasarısı'nın tamamının oylanacağı güne denk gelmesinin önemli ve anlamlı bir mesaj içerdiğini savundu.

''Kamu emekçilerinin, AK Parti'nin yoksullaştırıcı siyasetinin en büyük mağduru olduğunu'' iddia eden Demirtaş, şunları kaydetti:

''İleri demokrasi söylemi neo liberal, sağcı, antidemokratik, emek düşmanı AKP hükümetleri elinde tam bir manipülasyona ve aldatmacaya dönüşmüştür. Buna karşın toplumun bütün kesimlerinin direnmekten başka çaresinin olmadığı da tarihsel bir gerçekliktir ve bu direniş bugün her zamankinden daha elzem hale gelmiştir. Bu saldırılar karşısında KESK'in almış olduğu genel grev kararını Barış ve Demokrasi Partisi olarak desteklediğimizi belirtiyor, tüm il ve ilçe örgütlerimizle aktif bir şekilde 21 Aralık 2011 günü yapacak genel grevi desteklediğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler