YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP ve İHD'ye suç duyurusu
BDP ve İHD'ye suç duyurusu
04 Ekim 2010 11:52
Adana'da polise el bombası atarken 2 parmağı kopan ve görme yetisini kaybeden çocukla ilgili kamuoyunu yanılttığı iddia edilen BDP ve İHD il başkanları hakkında suç duyurusunda bulunuldu....

Adana'da polise atmaya çalıştığı el yapımı bombanın patlaması sonucu 2 parmağı kopan, görme yetisini kaybeden çocukla ilgili olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği iddia edilen BDP ve İHD il başkanları hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

26 Eylülde merkez Seyhan ilçesi Ova Mahallesi'nde sokak aralarında terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen gösteride polise atmak istediği el yapımı bomba patlayınca yaralanan A.B'nin (17) iki parmağı koptu, görme yetisini kaybetti.

Olayın ardından bazı yayın kuruluşlarına açıklamalarda bulunda BDP İl Başkanı Zeki Karataş, A.B'nin atık kağıt toplayıcısı olduğunu, çöpte bulduğu poşeti açarken patlama meydana geldiğini belirtmişti. İHD İl Başkanı Beyhan Günyeli de benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Ancak, gösteriler sırasında çekilen görüntülerde A.B'nin yanındaki grupla yolu kapatmaya çalıştığı, lastik yaktığı tespit edilmişti. A.B'nin elindeki plastik patlayıcıyı polise atmak isterken patlama meydana gelmesi de görüntülenmişti.

Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü, bu açıklamaların ardından inceleme başlattı ve Karataş ile Günyeli hakkında ''kamuoyunu yanlış bilgilendirip provokasyona zemin hazırlamak'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'', ''kamu kurumlarına hakaret'' suçlamalarıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler