YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP kongresinde örnek davranış
Partisinin kongresine katılan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, asılı olduğu yerden kopan Türk bayrağı tekrar asılana kadar konuşmasına ara verdi.
BDP kongresinde örnek davranış
09 Şubat 2013 / 19:28 Güncelleme: 09 Şubat 2013 / 21:23

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Siirt İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Şelale Düğün Salonu'nda yapıldı. Kongrede bir konuşma yapan BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, "Kimse bugün bizi bahane etmesin, bahane üretmesin.

Yalan yanlış politikalarla süreci heba etme lüksü yoktur. Ben kendim, şahıs olarak, burada oy aldığım Siirt halkına söz veriyorum. Eğer sorun bensem yarın derhal, hemen bütün görevlerimde dahil olmak üzere vazgeçmeye hazırım. Ben asla ve asla bir ananın göz yaşını kendi canımla bile değişmem. Hiçbir ananın yüreğindeki acıyı hiçbir görevle, hiçbir makamla değişmem. Hiçbir gencimizin, hiçbir insanımızın yaşamını; hiçbir politikayla, makamla, görevle ve kendi canımla değişmem. En kıymetlisi onlardır. Gözümüzün bebeği gibi korumamız gereken, bugün ölümle yüz yüze olan gençlerdir" diye konuştu.

Parti içi çalışmalara değinen Kışanak, bu sırada Türk bayrağının asılı olduğu yerden kopması üzerine konuşmasına ara verdi. Olayın medyada polemiğe sebep olabileceğini söyleyen Kışanak, bayrak yerine asıldıktan sonra konuşmasına devam etti.


Konuşmanın ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen seçimde, başkanlığa Mehmet Ata İnan seçildi.

İHA

20:19
 // Kenan Akkuş
Kıyamet kopmaz. O bayrak da tüm dedelerimizin hakkı var. Ama hangi ülkenin bayrağı olursa olsun., bayrak, bir milleti temsil ettiğinden, hürmete layıktır. E tabi İsrail hariç....
09 Şubat 2013 20:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler