YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP il başkanı gözaltına alındı
BDP il başkanı gözaltına alındı
26 Kasım 2012 10:49
Van'da, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 12 kişi gözaltına alındı.

Van'da, terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, İl Genel Meclisi Başkanı Semira Varlı, Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit ve BDP İl Başkanı Yakup Ateş'in de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Van Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, terör örgütünün üst yapılanması KCK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde kent merkezindeki bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Özel hareket polislerinin de katılımıyla yapılan operasyonda, söz konusu adreslerde arama yapıldı. Yapılan aramada çok sayıda örgütsel doküman ve belge ele geçirildi.

Operasyonda, İl Genel Meclisi Başkanı Varlı ile Belediye Başkan Yardımcısı Bozyiğit ve BDP İl Başkanı Ateş'in de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Van Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, operasyonun halen devam ettiğini ve ilerleyen saatlerde konuyla ilgili resmi açıklama yapılacağını belirtti. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler