YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDP de Nevruz için Taksim'i istedi
BDP, ESP gibi parti ve sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu İstanbul Demokratik Kent Konseyi adlı grup, Taksim'in nevruz kutlamalarına açılması için İstanbul Valiliği'ne dilekçe verdi...
BDP de Nevruz için Taksim'i istedi
09 Mart 2011 / 15:34 Güncelleme: 09 Mart 2011 / 15:34

BDP İl Eş Başkan Yardımcısı Dursun Yıldız dilekçelerini İstanbul Valiliğine verdikten sonra bir açıklama da yaptı.

Yıldız, “Biz Nevruz’un kutlanması amacıyla Nevruz’un evraklarıyla Valiliğe başvurduk. Vali Bey imzaladılar. Şimdi ise, Vatan Emniyet Amirliğine götürüyoruz. Dilekçemizde, bu yıl Nevruz’u Taksim’de kutlayacağımızı yazmış bulunuyoruz. Çünkü hükümetin ve ve devletin bu yıl Nevruz’un Taksim’de kutlanması için, daha uyumlu olacağına inanmak istiyoruz“ dedi.

Yıldız, “ Dilerim hükümetin ve devletin sağduyulu yaklaşımı sonucu bu yıl büyük bir olgunluk içinde, Nevruz’u Taksim’de kutlayacağız. Bizim amacımızı herhangi bir şiddet gösterisi değil amacımızı her sene olduğu gibi bu yıl da büyük bir olgunluk içinde halkaların eşitliği, özgürlüğü ve mutluluğu birlikte yaşayacağı güzel bir Nevruz kutlamaktır “ diye konuştu.

Taksim’in kendileri için önemli olduğunu söyleyen Yıldız, valiliğin buna izin verip vermeyeceği sorusuna ise, “ İzin vereceğine inanıyoruz; ümit ediyoruz ; çünkü bu yaklaşım aynı zamanda Kürt sorununa barışçıl bir şekilde çözümüne yaklaşımının da bir işareti olacaktır. Buna inanıyoruz o nedenle geldik“ dedi. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler