YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BDDK'dan o bankaya 'hortum' incelemesi
BDDK'dan o bankaya 'hortum' incelemesi
23 Şubat 2015 07:11
CHP’nin, İş Bankası üzerinden paralel yapıya para aktardığı ve bu paranın bir bölümünün 17-25 Aralık darbe girişiminin aktörlerine dağıtılması deşifre olurken, devreye bankacılık otoritesi girdi.

Star'ın Paralel ile iş tutan CHP’nin İş Bankası’nı hortumlayıp, 17/25 Aralık kumpasçılarına dağıttığı iddiası üzerine bankacılık otoriteleri harekete geçti. BDDK’nın, CHP’li Oran ile Emre Uslu’nun DM kayıtlarında geçen hortumlama iddialarını mercek altına aldığı öğrenildi.

Mercek altında

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) CHP’nin, milyonlarca doları hortumlayıp paralel yapı ile kirli işlerine harcadığının ortaya çıkması üzerine inceleme başlatacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre öncelikli olarak BDDK bankada bulunan murakıpları aracılığı ile konuyu mercek altına alacak. Gazetelere yansıyan iddiaların araştırılacağını aktaran BDDK’ya yakın kaynaklar, “Kurum ön inceleme yapar. Zaten normal bir denetim takvimimiz var. O bankaya bakan murakıplarımız da bulunuyor. Son olarak gündeme yansıyan konularda ayrıca mercek altında tutulur. Eğer iddialar doğru ise gereği yapılır” dedi.

 

STAR

07:41
 // mustafa
hadi şimdide dokunulmazlık kaldırılsın desenize. maça yemedi değil mi?...
23 Şubat 2015 07:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler